Pietų Korėjos spauda: Šiaurės Korėja rengiasi paleisti palydovą

Šiaurės Korėja rengiasi paleisti palydovą, antradienį pranešė vienas Pietų Korėjos laikraštis, o išorės stebėtojai perspėja, kad branduolinį ginklą turinčio režimo kosmoso programa yra figos lapelis ginklų bandymams.
Kim Jong Unas ant Pektusano kalno
Kim Jong Unas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Jungtinės Tautos Pchenjanui įvedė įvairių sankcijų dėl jo branduolinių ir raketų bandymų, jam yra draudžiami bet kokie paleidimai panaudojant balistinių raketų technologiją. Tai apima ir palydovus.

„Įvairiais kanalais neseniai sužinojome, kad Šiaurės (Korėja) užbaigė naują palydovą ir pavadino jį „Kwangmyongsong-5“, – sakė šaltinis Pietų Korėjos vyriausybėje, kurį citavo dienraštis „Joongang Ilbo“. – Jų planas yra iškelti į orbitą palydovą su kameromis ir telekomunikacijos priemonėmis.“

Pchenjanas 2016 metų vasarį paleido savo palydovą „Kwangmyongsong-4“. Dauguma tarptautinės bendrijos tai laikė užmaskuotu balistinės raketos bandymu.

Pietų Korėjos štabų vadų komiteto atstovas sakė, kad „šiuo momentu nėra nieko neįprasta“, bet pridūrė, kad Seulas stebi situaciją dėl galimų provokacinių aktų, „įskaitant didelio nuotolio raketos bandymą, užmaskuotą kaip palydovo paleidimas“.

Pranešimas apie Šiaurės Korėjos palydovą pasirodė šios šalies valdančiosios partijos laikraščiui „Rodong Sinmun“ pakartojus, kad režimas turi teisę leisti palydovus ir plėtoti savo kosmoso technologijas.

Pirmadienį paskelbtame komentare pavadinimu „Taikios kosmoso programos yra suverenių šalių teisėtos teisės“ laikraštis rašė, kad Pchenjano palydovų paleidimai „absoliučiai atitinka“ tarptautinius įstatymus dėl kosmoso technologijų plėtojimo.

Šiaurės Korėjos ambasadoriaus prie Jungtinių Tautų pavaduotojas Kim In Ryongas spalį per JT Generalinės Asamblėjos vieno iš komitetų posėdį sakė, kad jo šalis turi 2016-2020 metų planą plėtoti „praktinius palydovus, galinčius prisidėti prie ekonominio vystymosi ir žmonių gyvenimo gerinimo“.

Jis akcentavo, jog Šiaurės Korėjos teisė gaminti ir leisti palydovus „nebus pakeista vien todėl, kad ją neigia JAV“.

Manoma, kad Šiaurės Korėja palydovą į orbitą sėkmingai iškėlė 2012 metų gruodį, po nesėkmių virtinės nuo 1998-ųjų, kai paleido bandomąjį palydovą „Kwangmyongsong-1“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų