Pietų Korėjos vandenyse mažoje valtyje aptikti keturi šiaurės korėjiečiai

Pietų Korėjos vandenyse antradienį mažoje medinėje valtyje buvo rasti keturi šiaurės korėjiečiai, pranešė Seulo pareigūnai. 
AP-Scanpix nuotr.
AP-Scanpix nuotr.

Anot jų, tai greičiausiai buvo retas atvejis, kai Šiaurės Korėjos gyventojai leidosi į rizikingą kelionę jūra, kad pabėgtų į Pietus.

Nuo praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pabaigos daugiau kaip 30 tūkst. šiaurės korėjiečių pabėgo į Pietų Korėją, kad išvengtų skurdo ir politinės priespaudos. Didžioji dauguma jų atvyko sausumos keliais, o kelionės jūra yra labai retos, nes jos yra gerokai pavojingesnės.

Antradienio rytą Pietų Korėjos pakrančių apsaugos laivas, gavęs pranešimą iš žvejybos laivo, rytinėje pakrantėje aptiko valtį. Pakrančių apsaugos pareigūnai teigė, kad keturi joje buvę žmonės prisistatė esantys iš Šiaurės Korėjos.

Pietų Korėjos kariuomenė nurodė, kad šiuo klausimu bendradarbiauja su pakrančių apsauga, ir pridūrė, kad keturi asmenys buvo sulaikyti. Kariuomenės paskelbtame pareiškime nurodoma, kad jie įtariami perbėgimu iš Šiaurės Korėjos, tačiau daugiau informacijos nepateikiama.

Pietų Korėjos visuomeninis transliuotojas KBS, remdamasis neįvardytu vyriausybės pareigūnu, pranešė, kad keturi šiaurės korėjiečiai – vyras ir trys moterys – yra šeimos nariai. Pasak KBS, jie neturėjo ginklų ir nedėvėjo karinės uniformos.

Pietų Korėjos Suvienijimo ministerija atsisakė pateikti daugiau informacijos apie šiuos asmenis, sakydama, kad vyksta tyrimas.

Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida situacijos dar nekomentavo.

Siekiant nustatyti, ar perbėgėlių noras persikelti iš Šiaurės Korėjos yra nuoširdus, Pietų Korėjos valdžios institucijos privalo juos apklausti.

2019-aisiais Pietų Korėja deportavo kelis Šiaurės Korėjos žvejus, kai buvo nustatyta, kad jie nužudė 16 įgulos narių. Kiek anksčiau keli šiaurės korėjiečiai buvo sulaikyti po to, kai Pietų Korėja, atlikusi tyrimą, nustatė, kad jie buvo šnipai, į šalį atvykę apsimetę perbėgėliais.

2019 metais įvykdytą deportaciją smarkiai kritikavo žmogaus teisių grupės, kurios teigia, kad Pietų Korėjos vyriausybė, sužinojusi apie žvejų nusikaltimus, išsiuntė juos tikėdamasi pataisyti santykius su Pchenjanu.

Kai kurie ankstesni perbėgimai sukėlė įtampą tarp abiejų valstybių. Seulas priima tuos, kurie nusprendžia persikelti į šalį, tačiau Pchenjanas dažnai sako, kad jos žmonės Pietų Korėjoje laikomi prieš jų valią, ir reikalauja juos grąžinti.

Jei antradienį aptikti keturi šiaurės korėjiečiai iš tiesų yra perbėgėliai, tai bus jau antras pabėgimo iš Šiaurės Korėjos į pietinę pusiasalio dalį atvejis. Pietų Korėjos Suvienijimo ministerijos duomenimis, gegužę devyni žmonės į šalį pateko jūra palei vakarinę Korėjos pusiasalio pakrantę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai