Pietų Osetijos valdžia įsitikinusi, kad Michailas Saakašvilis prieš trejus metus norėjo sunaikinti osetinus

Separatistinės Pietų Osetijos valdžia mano, kad Gruzijos agresijos prieš trejus metus tikslas buvo sunaikinti osetinų tautą.
Karas
Karas. / REUTERS/„Scanpix“ nuotr.

„Praėjo jau treji metai, kai klastingas kaimynas Michailas Saakašvilis pasiuntė į Pietų Osetiją ginkluotą iki dantų ginkluotų žudikų armiją, kad ji nušluotų nuo žemės veido osetinus ir net pačią sąvoką – Osetija“, – pareiškė regiono vicepremjeras Domentis Kulumbegovas penktadienį Cchinvalyje per pasitarimą, skirtą pasirengti rugpjūčio karo Kaukaze 3-čiųjų metinių atminimo renginiams.

D.Kulumbegovas taip pat pažymėjo, kad „2008 metų rugpjūtis kruvina data įrašytas į Pietų Osetijos istoriją“.

Vicepremjeras pranešė, kad gedulingi renginiai prasidės naktį iš rugpjūčio 7-osios į 8-ąją lygiai 23 val. 35 min., kai 2008 metais prasidėjo naktinis Cchinvalio apšaudymas.

„Renginiai prasidės akcija, skirta Cchinvalio gynėjams...Taip pat rugpjūčio 7 dieną priešais paminklą Tėvynės gynėjams vyks requiem „Nemirtingumo angelai“, po to bus visuotinė malda. Bus padėti vainikai Cchinvalio gynėjų žūties vietose“, – sakė vicepremjeras.

Karinis konfliktas Kaukaze naktį iš rugpjūčio 7-osios į 8-ąją 2008 metais prasidėjo Gruzijai panaudojus karinę jėgą siekiant susigrąžinti Maskvos remiamą Pietų Osetijos regioną. Netrukus po to į Gruzijos teritoriją įžengė Rusijos karinės pajėgos, ginkluoti susidūrimai prasidėjo ir pasienyje su Abchazija.

Karas įvyko tuo metu, kai Maskva piktinosi prezidento M.Saakašvilio siekiais nuvesti Gruziją į NATO ir kariniu Gruzijos bendradarbiavimu su Jungtinėmis Valstijomis.

Po karo Rusija paskelbė pripažįstanti Pietų Osetijos ir kitos separatistinės respublikos Abchazijos nepriklausomybę. Likusi tarptautinė bendrija šias teritorijas laiko okupuotomis Gruzijos teritorijos dalimis.

Gruzija tvirtina, kad Rusija nevykdo įsipareigojimų, kuriuos davė per paliaubas nutraukiant karinius veiksmus. Susitarimą, kuriame buvo numatytas ir karinių pajėgų atitraukimas, pasirašė Rusijos, Gruzijos ir Prancūzijos prezidentai. Tačiau Rusija vis dar laiko ir didina karines pajėgas Pietų Osetijoje ir Abchazijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai