4. Kaip tai susiję su serialu „The Black Mirror“?
„The Black Mirror“ yra britų televizijos trileris, kuris rodo netolimą ateitį, kurioje technologijos pasaulį paverčia distopija.
Pačioje pirmoje serijoje 2011 m. rodoma, kad pagrobiama šalies princesė, o pagrobėjai reikalauja, jog tiesioginio eterio metu britų premjeras atliktų lytinį aktą su kiaule.
Serialo autorius Charlie Brookeris šia tema pats juokavo „Twitter“ tinkle, taip pat sakė, kad tai yra tiesiog sutapimas.
5. Kas yra „Piers Gaveston Society“?
Šiai draugijai priklauso tik vyrai. Ji yra pusiau slapta draugija Oksfordo universitete, kuriai gali priklausyti tik 12 paskutinio kurso studentų. Ji pavadinta Anglijos karaliaus Edwardo II tariamo meilužio vardu ir įkurta 1977 m.
„Piers Gaveston Society“ rengė pašėlusius reivo vakarėlius, kuriuose dalyvaudavo išsipustę draugijos nariai, kartais persirengiantys ir burleskos šokėjomis.
Draugija yra žinoma dėl ištvirkavimo, tačiau iki šiol nebuvo manyta, kad tai kažkas ekstremalaus. „The Guardian“, remdamiesi draugijos vakarėliuose dalyvavusių asmenų pasakojimais, yra rašę, kad tai nė kiek nepanašu į pagoniškus ritualus ar orgijas – tai yra pašėlę reivo vakarėliai, kuriuose dalyvauja išsipustę draugijos nariai, kartais persirengiantys ir burleskos šokėjomis.
6. Ar tokie dalykai yra įprasti slaptose britų universitetų draugijose?
Ši istorija – ekstremali, tačiau nėra visiškai netipiška.
Pavyzdžiui, D.Cameronas taip pat priklausė kitam Oksfordo universiteto klubui – „Bullingdon Club“. Beje, jo narys taip pat buvo Borisas Johnsonas, vėliau tapęs Londono meru.
Garsiausios istorijos iš šio klubo susijusios su ypatingai turtingų vaikinų organizuojamais girtavimais. Pavyzdžiui, kartą keli nariai mėgino krovinių liftu atsivesti karvę, tačiau galiausiai ją užmušė, o padaryta žala siekė dešimtis tūkstančių dolerių.
„Bullingdon Club“ nariams taip pat buvo privaloma įsigyti uniformas – frakus su liemenėmis. Jos ir atrodė kvailai, ir buvo neįsivaizduojamai brangios.
Tai geriausiai ir apibūdina tokius kubus – jie yra ir kvaili, ir sukuria bendrumo jausmą. Niekas taip nesuvienija grupės žmonių kaip bendras jausmas, kuris yra šiek tiek žeminantis, tačiau taip pat ir permirkęs klasių kultūroje.