„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Pirmoji pora pralaimėjo

Argentinos prezidentės ir jos vyro remiama koalicija prarado abiejų parlamento rūmų kontrolę.
Cristina Fernandez Kirchner
Cristina Fernandez Kirchner / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šią skaudžią nesėkmę Argentinos prezidentė Cristina Fernandez Kirchner patyrė jos centro kairiosios pakraipos vyriausybei mėginant suvaldyti dramatišką ekonomikos augimo sulėtėjimą. Rinkimai, vykę prezidentės kadencijos viduryje, buvo laikomi Kirchnerių poros ekonominės politikos ir kovingo vadovavimo stiliaus išbandymu.

Nestoras Kirchneris, ėjęs prezidento pareigas prieš tai, kai valstybės vadove buvo išrinkta jo žmona, kandidatavo į Kongresą daugiausia gyventojų turinčioje Buenos Airių provincijoje. Tačiau jį aplenkė milijonierius verslininkas Francisco de Narvaezas, surinkęs 34,6 proc. balsų (N.Kirchneris gavo 32,3 proc.).

Buenos Airėse gyvena daugiau nei trečdalis visų Argentinos gyventojų, todėl pergalė šioje provincijoje laikoma didžiausiu rinkimų laimėjimu.

Buenos Airėse gyvena daugiau nei trečdalis visų Argentinos gyventojų, todėl pergalė šioje provincijoje laikoma didžiausiu rinkimų laimėjimu. Peronistas N.Kirchneris tikėjosi Buenos Airių lūšnynų ir darbininkų klasės rajonų paramos, tačiau nuo jo nusigręžė žemės ūkio rajonų gyventojai. Per 6 metus, kai vadovauja Argentinai, Kirchneriai padidino valstybės intervenciją į ekonomiką, užsitraukdami žemės ūkio ir pramonės lyderių nemalonę.

Centro kairiosios pakraipos politikę C.Fernandez Kirchner, kuri 2007 metais pakeitė savo vyrą prezidento poste, remia 30 proc. Argentinos gyventojų. Šios šalies ekonomika yra trečioji pagal dydį Lotynų Amerikoje ir dabar išgyvena sunkų laikotarpį po šešerius metus trukusio augimo. Apklausos rodo, kad didžiausią nerimą argentiniečiams kelia nusikalstamumas ir infliacija, o C.Fernandez Kirchner nesugebėjimas pažaboti kainų augimo buvo viena priežasčių, dėl ko smuko jos populiarumas. Daugeliui argentiniečių taip pat pabodo konfrontacinis Kirchnerių poros vadovavimo stilius, ypač dažni nesutarimai su verslo lyderiais, sutuoktinių arogancija.

Per rinkimų kampaniją N.Kirchneris įspėjo, kad jei žmonės neparems jo ir žmonos, šalį vėl gali ištikti krizė, panaši į 2001–2002 metų ekonomikos ir politikos krachą. N.Kirchneris vadovavo Argentinai 2003-2007 metais, kai didelė šalies eksportuojamų prekių paklausa nulėmė vidutiniškai 9 proc. metinį BVP augimą, sparčiai daugėjo darbo vietų. Dėl to prezidento populiarumas smarkiai išaugo ir padėjo jo žmonai 2007 metais laimėti rinkimus žadant tolesnę ekonominę gerovę. Tačiau laimėjusi rinkimus C.Fernandez Kirchner pamėgino padidinti mokesčius sojai, o tai miestuose ir kaimuose išprovokavo didelio masto protestus. Prezidentė nebespėjo atgauti prarastų pozicijų prieš tai, kai šaliai skaudžiai smogė pasaulinė finansų krizė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs