„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Platina netikrą „Time“ viršelį su kraujo balon smengančios Rusijos vaizdu

Internete vėl plinta žurnalo „Time“ viršelis, kurio spaudos pardavimo vietose nepamatysi. Krauju aptaškyta degalų kolonėlė, ant kurios užrašyta „Rusija“, – toks vaizdas patraukė tūkstančių internautų dėmesį. Juo dalijamasi su prierašu, esą taip atrodo naujas leidinio numeris. Tai nėra tiesa – ant šį penktadienį pasirodysiančio žurnalo dvigubo viršelio atspausdintos ukrainiečių pabėgėlių nuotraukos.
Tariamas „Time“ viršelis
Tariamas „Time“ viršelis / Ekrano nuotr. iš „Twitter“

Pasidalijo ir Aukščiausioji Rada

Nuo savaitgalio internete klajojančiame paveiksliuke, kuris pristatomas kaip naujo „Time“ numerio viršelis, matyti į kraujo balą smenganti tuo pačiu krauju aptaškyta degalų kolonėlė. Ant kiek aprūdijusios kolonėlės užrašyta „Russia“ (angl. „Rusija“), nupieštas šios šalies herbas.

Tai yra aliuzija į lėšas, kurias Rusija iki šiol gaudavo už eksportuojamą žaliavą ir kuriomis greičiausiai finansuojamos karinės atakos prieš taikius Ukrainos gyventojus.

Po kolonėlės piešiniu angliškai parašyta „Russia Is Down. Forever“ („Rusija žlugo. Visiems laikams“).

Galima suprasti, kad piešinys atspindi dvejopą krachą – ne tik ekonominį (dabar dėl itin griežtų sankcijų patiriamą ūkio nuosmukį), bet ir politinį (pasaulio reakciją į Rusijos veiksmus).

Taip pat skaitykite: Vladimiras Putinas su Adolfo Hitlerio ūsais ant „Time“ viršelio tapo interneto hitu

Nuo sekmadienio, kai buvo paviešintas bene pirmą kartą, šis piešinys ėmė plisti įvairiuose socialiniuose tinkluose ir tinklalapiuose su komentarais rusų, turkų, arabų, estų, kartvelų bei kitomis kalbomis.

Jį galima rasti ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados paskyroje „Facebook“ bei naujienų kanalo „Nexta“ paskyroje „Twitter“.

„Šviežias žurnalo „Time“ viršelis, – pakomentuoja pastarojoje. – Nieko neįprasto, tiesiog aprūdijusi benzino kolonėlė skęsta kraujyje.“

Savo tikrojo vardo nenurodantis „Twitter“ vartotojas rėžė dar stipriau: „Rusija šiknoje. Visiems laikams. Panašu, kad informacija, jog sankcijos Rusijos Federacijai bus pratęstos 10-15 metų, buvo optimistinė…“

Sukūrė du viršelius

Internautų pagyros ir entuziazmas, kuriais buvo sutiktas esą taikliai realybę atspindintis viršelis, buvo pernelyg skuboti. Piešinys, kuriuo aktyviai dalijamasi, nėra nei naujausio, nei ankstesnių „Time“ numerių viršelis. Šių metų žurnalų viršelius galima pamatyti leidinio tinklalapyje.

Naujausias (kovo 18 d. – balandžio 4 d.) numeris turi du viršelius – pesimistinį ir optimistinį. Taip žurnalas siekia parodyti, kad apie karą galima kalbėti dvejopai.

Viršelyje, ant kurio užrašyta „Ukrainos atsparumas“, matyti 5-metė Valerija, kuri su mama Taisija neseniai pasitraukė į Lenkiją, palikusi brolį ir tėtį. Mergaitei už nugaros matyti dronu iš viršaus nufotografuotas Lvivo Laisvės prospektas.

Kitoje viršelio versijoje su pavadinimu „Ukrainos agonija“ – fotografo Maksimo Dondiuko nuotrauka. Joje įamžinta iš Irpinės evakuojama moteris ir greta einantis karys su kūdikiu ant rankų.

Šiame lenkiškame tinklalapyje bene vieninteliame piešinys pasirodė su paaiškinimu, kad tai nėra oficialus „Time“ viršelis. Ir tokiu pačiu komentaru, kokį paskelbė „Nexta“: „Nieko neįprasto, tik surūdijusi benzino kolonėlė, skęstanti kraujyje“.

Prilipdė A.Hitlerio ūsus

Tai – jau ne pirmas kartas, kai vykstant karui Ukrainoje buvo „patobulintas“ šio žinomo žurnalo viršelis.

Rusijos agresija prieš Ukrainą taip šokiravo pasaulį, kad ten atsirado jos prezidento Vladimiro Putino nuotrauka su nacių diktatoriaus Adolfo Hitlerio ūsais.

Tai buvo vieno grafikos dizainerio ir menininko velsiečio Patricko Mulderio reakcija į karą. „Tikrasis viršelis manęs neįkvėpė“, – taip savo sprendimą jį pakoreguoti paaiškino vyras.

Panašių improvizacijų su „Time“ viršeliu buvo ir daugiau. Pavyzdžiui, 2018 m. liepą ant žurnalo atsirado V.Putino ir tuomečio JAV vadovo Donaldo Trumpo hibridas.

Šis buvo pačios „Time“ redakcijos darbas. Mat pastarasis siekė susitikimo su Rusijos prezidentu, todėl žurnalas pašmaikštavo ir „padėjo“ tam įvykti.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“