Balsų perskaičiavimo imtasi opozicijos partijoms pranešus apie pažeidimus, o kitoms šalims pareikalavus atlikti dėl to tyrimą.
Centrinė rinkimų komisija naujienų agentūrai AFP pranešė, kad perskaičiavus balsus maždaug 12 proc. rinkimų apylinkių, kuriose buvo atiduota 14 proc. visų balsų, „anksčiau paskelbti oficialūs rezultatai iš esmės nepasikeitė“.
Pasak rinkimų pareigūnų, „galutiniai rezultatai nežymiai pasikeitė tik maždaug 9 proc. apylinkių, kuriose perskaičiuoti balsai“.
Po šeštadienį įvykusių rinkimų šalies vyriausioji rinkimų komisija sekmadienį paskelbė, kad pergalę iškovojo valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“.
Provakarietiškos opozicinės partijos atsisakė pripažinti rezultatus, kurie, jų teigimu, buvo suklastoti valdančiosios partijos naudai, ir pareikalavo naujų rinkimų. Tbilisyje pirmadienį dešimtys tūkstančių žmonių dalyvavo mitinge.
Vakarų šalys kritikavo pažeidimus per balsavimą Sakartvele. Prezidentė Salomė Zurabišvili pareiškė nepripažįstanti rinkimų rezultatų ir rinkimus pavadino „Rusijos specialiąja operacija“. Kremlius šį kaltinimą atmetė.
Sakartvelo vidaus reikalų ministerija pranešė, kad buvo sulaikyti du asmenys, įtariami rinkimų biuletenių klastojimu provincijos rinkimų apylinkėje, o prokurorai nurodė, kad pradėjo 47 baudžiamąsias bylas dėl įtariamų rinkimų pažeidimų.
Tuo metu Sakartvelo prokuratūra pradėjo tyrimą dėl įtariamo parlamento rinkimų rezultatų klastojimo.
Kartvelų prokurorai pranešė, kad iškvietė S. Zurabišvili į apklausą, nes „manoma, kad ji turi įrodymų dėl galimo klastojimo“.
S. Zurabišvili atmetė prokurorų šaukimą į apklausą.
Ji sakė, kad yra daugybė įrodymų apie rinkimų rezultatų klastojimą, o prokuratūra turi sutelkti dėmesį į tyrimą ir „liautis suvedinėti politines sąskaitas su prezidente“.
Pagrindinių rinkimų stebėtojų grupė Sakartvele teigė aptikusi sudėtingo ir plačiai paplitusio balsų klastojimo įrodymų.
Remiantis beveik galutiniais komisijos paskelbtais rezultatais, valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ šeštadienį surinko 53,9 proc., o opozicijos koalicija – 37,7 proc. balsų.
Prieš rinkimus Briuselis perspėjo, kad jie bus reikšmingi jaunos demokratijos likimui ir šalies perspektyvoms įstoti į bloką.
Trečiadienį paskelbtoje ataskaitoje Europos Komisija įspėjo, kad negali rekomenduoti pradėti derybas dėl narystės, „jei Sakartvelas neatsisakys dabartinio kurso, kuris kelia pavojų jos keliui į ES“.