Praėjus beveik mėnesiui po spalio 26-ąją įvykusio balsavimo, kurio nugalėtoja buvo paskelbta valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“, politinis sąmyšis šioje Kaukazo šalyje tęsiasi.
Provakarietiškos opozicinės partijos atsisako dirbti naujos sudėties parlamente ir vadina jį neteisėtu.
Su valdančiąja partija nesutarianti prezidentė Salomė Zurabišvili, kurios vaidmuo yra daugiausia reprezentacinis, kreipėsi į Konstitucinį Teismą prašydama anuliuoti rinkimų rezultatus.
Ji kaltina Rusiją kišimusi į rinkimus ir atsisako išleisti prezidentinį įsaką dėl parlamento sušaukimo.
„Sakartvelo svajonė“, gavusi 89 iš 150 vietų parlamente, tvirtina, kad rinkimai buvo laisvi ir sąžiningi, o parlamento pirmininkas Šalva Papuašvilis yra sakęs, kad parlamentarai susirinks ir be prezidentinio įsako.
„Parlamento pirmoji plenarinė sesija bus surengta lapkričio 25 dieną 12 valandą (10 val. Lietuvos laiku)", – penktadienį sakė jis.
Opozicinės partijos pirmadienio rytą sušaukė protesto mitingą prie parlamento pastato.
Konstitucinės teisės ekspertas Vachuštis Menabdė yra sakęs, kad „naujasis parlamentas negali susirinkti, kol Konstitucinis Teismas nėra paskelbęs savo sprendimo dėl Zurabišvili ieškinio“.
Opozicija sako, kad „Sakartvelo svajonės“ vyriausybė kreipia šalies užsienio politiką Rusijos link ir kenkia ilgamečiam siekiui įstoti į Europos Sąjungą. Partija šiuos kaltinimus neigia.
Po rinkimų dešimtys tūkstančių žmonių Tbilisyje protestuodavo prieš įtariamą rinkimų rezultatų klastojimą.
ES ir Jungtinės Valstijos ragina atlikti tyrimą dėl pažeidimų per rinkimus.