Ši nelaimė pareikalavo dviejų gyvybių.
Jastšembio Zdrujaus miesto gyventojai dėjo gėles ir degė žvakutes prie įėjimo į Zofiuvkos kasyklą.
Dingusių kalnakasių šeimos nariams buvo siūloma psichologinė pagalba vietoje.
„Mes toliau labai ryžtingai tęsiame darbą ir manome, kad kalnakasiai tebėra gyvi“, – sakė kasyklą valdančios Jastšembio anglių bendrovės (JSW) vadovas Danielis Ozonas žurnalistams.
„Tai – labai sunkus darbas“, – pridūrė jis.
Gelbėtojų komandos ir kalnakasiai dirbo dideliame karštyje maždaug kilometro gylyje po žeme, kad užbaigtų įrengti ventiliacijos angas ir išleistų susikaupusį didelį kiekį metano dujų, kurios sunkina ir gelbėtojų darbą.
Jie taip pat naudojosi specialiais zondais ir jutikliais, ieškodami šviesų, kurias skleidžia prie dingusių žmonių šalmų pritaisyti prožektoriai.
Kol kas jų pastangos nebuvo sėkmingos.
Buvo nustatyta vieno šeštadienį iškelto žuvusio darbininko tapatybė, prie jo kūno radus žmonos rašytą laišką.
Pirmadienį bus atlikti DNR tyrimai kitos aukos tapatybei nustatyti.
Nelaimė Zofiuvkos kasykloje Jastšembio Zdrujaus mieste netoli Lenkijos sienos su Čekija įvyko šeštadienį apie 11 val. vietos (12 val. Lietuvos) laiku, kai buvo užfiksuotas 3,42 balo stiprumo požeminis smūgis.
Po žeme dirbo 250 kalnakasių. Maždaug 900 metrų gylyje esančiame tunelyje, kur įvyko griūtis, tuo metu buvo 11 žmonių. Keturiems jų pavyko ištrūkti, o po kelių valandų gelbėtojai aptiko dar du sužeistus kalnakasius ir juos iškėlė į paviršių.
Vietos gyventojai sakė pajutę stiprų požeminį smūgį savo namuose, nors seisminis aktyvumas šiame regione anksčiau nebuvo užfiksuotas.
JSW yra didžiausia koksinės anglies gamintoja Europos Sąjungoje.
Savaitgalį nelaimės vietoje apsilankė Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda ir ministras pirmininkas Mateuszas Morawieskis.
Anglių kasyba Lenkijoje yra klestinti pramonė, o anglys tebėra pagrindinis energijos ir šildymo šaltinis valstybėje, nors Lenkija palaipsniui stengiasi pakeisti šias iškasenas atsinaujinančiais ir švaresniais energijos šaltiniais.
Statistikos biuro skaičiavimais, pernai šalyje buvo iškasta apie 65,8 mln. tonų anglių, apie 4,8 mln. tonų mažiau nei užpernai.