Šiuo metu salos vadovas lankosi amerikiečių teritorijoje Guame. Tai dalis prezidento Ramiajame vandenyne vykstančio turo, supykdžiusio Kiniją.
Taivano prezidento biuras naujienų agentūrai AFP ketvirtadienį patvirtino, jog toks skambutis tikrai įvyko, tačiau daugiau šia tema nesiplėtojo.
Pekinas Taivaną laiko savo teritorijos dalimi ir neatmetė galimybės kažkada jėga grąžinti savivaldžią salą į žemyno pavaldumą.
Kinų Užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį ragino Vašingtoną „tesėti amerikiečių lyderių pažadus neremti Taivano nepriklausomybės, nustoti kištis į Kinijos vidaus reikalus ir baigti siųsti klaidingus signalus Taivano separatistinėms jėgoms“.
Atstovas Lin Jianas (Lin Dzianas) sakė, jog JAV turėtų „aiškiai pripažinti rimtą pavojų, kurį taikai ir saugumui abiejose Taivano sąsiaurio pusėse kelią separatistiniai Taivano nepriklausomybės veiksmai“.
„Taivano problema yra vienas iš pagrindinių Kinijos interesų“, – reguliarioje spaudos konferencijoje sakė jis, pridurdamas, jog Kinija imtųsi tvirtų ir efektyvių veiksmų apginti savo suverenitetą.
JAV neturi oficialių diplomatinių ryšių su Taivanu, tačiau laikosi susitarimo salai suteikti viską, kad ši galėtų apsiginti.
Atskirame pareiškime ketvirtadienį Kinijos užsienio reikalų ministerija paskelbė sankcijas JAV įmonėms ir asmenims už ginklų Taivanui pardavinėjimą.
Sankcijos nutaikytos prieš 13 įmonių, užsiimančių dronų, bepiločių sistemų ir kitos karinės technikos gamyba.
Jos taip pat palietė šešis verslo lyderius tokiose įmonėse kaip „Raytheon“ ar „BAE Systems“.
Įmonių, kurioms taikomos sankcijos, turtas Kinijoje bus įšaldytas, o joms pačioms uždrausta prekiauti su Kinijos įmonėmis. Vadovams bus draudžiama atvykti į Kiniją, įskaitant Honkongą ir Makao, nurodyta pranešime.