„Todėl draudžiama maudytis, žvejoti, negalima gerti šio vandens, girdyti gyvulių. Kai žmogus maudosi tokiame vandenyje, potencialiai gali susirgti cholera, hepatitu. Nuotekų valymo įrenginiai perėjo prie avarinio dezinfekavimo režimo. Sustiprinta vandens kokybės stebėsena vandentiekio tinkle, kad nebūtų praleistas protrūkis“, – sakė V.Liaško.
Taip pat draudžiama maudytis Juodojoje jūroje bei ilsėtis paplūdimiuose.
Komunalinės tarnybos nuo Kachovkos telkinio dugno šalina gyvūnų, žuvų ir vėžiagyvių lavonus, kad jų skilimo produktai nepatektų į vandenį, sakė ministras.
V.Liaško tikisi, kad jei bus laikomasi sanitarinių normų, epidemijų protrūkių pavyks išvengti.
Anksčiau sklandė gandai apie pirmąjį choleros atvejį Ukrainoje, tačiau Ukrainos sveikatos apsaugos ministerija tai paneigė.
„Žmonių choleros atvejų nėra. Vykdome vandens telkinių epidemiologinę stebėseną ir kartkartėmis buvo aptinkama choleros vibrionų, nesvarbu, ar tai susiję su potvyniu, ar ne. Taip yra buvę ir anksčiau“, – sakė V.Liaško.
Tačiau, pasak ministro, ligų protrūkių rizika yra didžiulė.
Po to, kai rusai susprogdino Kachovkos užtvanką, kilo didžiulis potvynis. Iš milžiniško rezervuaro pasipylęs Dniepro vanduo užtvindė daugybę kaimų ir gyvenviečių bei dalį Chersono miesto. Dabar vanduo jau slūgsta.