Po lėktuvo katastrofos Kinijoje likusių gyvų žmonių nerasta

Kinijoje sudužus 132 keleivius ir įgulos narius skraidinusiam oro bendrovės „China Eastern“ lėktuvui nebuvo rasta nė vieno likusio gyvo žmogaus, antradienį pranešė pareigūnai, dirbantys katastrofos vietoje ant miškingo kalno šlaito.
Kinijoje nukritusio lėktuvo nuolaužos
Kinijoje nukritusio lėktuvo nuolaužos / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Kinija Lėktuvas

„Įvykio vietoje rastos lėktuvo nuolaužos, bet iki šiol nerasta nė vieno lėktuve buvusio žmogaus, su kuriais buvo prarastas ryšys“, – sakoma valstybinio transliuotojo CCTV pranešime, praėjus daugiau kaip 18 valandų po pirmadienio popietę įvykusios nelaimės.

Valstybinė žiniasklaida pranešė, kad lėktuvas „Boeing 737-800“ sudužo Tengo apygardos kaimiškoje vietovėje netoli Udžou miesto Guangsi provincijoje ir „sukėlė gaisrą kalnuose“, sakoma valstybinio transliuotojo CCTV pranešime.

Vietos žiniasklaida pranešė, kad „China Eastern“ reiso MU5735 lėktuvas nepasiekė skrydžio tikslo – Guangdžou miesto rytinėje pakrantėje. Laineris pakilo iš Kunmingo vakarinėje Junano provincijoje pirmadienį po 13 val. vietos (7 val. Lietuvos) laiku, sakoma pranešimuose, kuriuose cituojami oro uosto darbuotojai.

Skrydžių stebėsenos tinklalapio FlightRadar24.com paskelbti duomenys rodo, kad apie 14 val. 20 min. vietos (8 val. 20 min. Lietuvos) laiku „China Eastern“ laineris, skridęs 8 840 metrų aukštyje staigiai nėrė žemyn ir nusileido iki 2 255 metrų, paskui trumpam pakilo apie 370 metrų ir vėl smigo žemyn. Lėktuvo duomenų transliacija nutrūko praėjus 96 sekundėms nuo staigaus nusileidimo pradžios.

Sudužus laineriui kilęs didelis gaisras matomas NASA palydovų padarytose nuotraukose, bet vėliau liepsnos buvo užgesintos.

Valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ citavo gelbėtojus, sakiusius, kad kritimo vietoje kalvos šlaite buvo išmušta gili duobė. Pranešimuose sakoma, kad bus toliau ieškoma lėktuvo skrydžio duomenis ir pokalbius pilotų kabinoje įrašančių „juodųjų dėžių“.

Į katastrofą neįprastai greitai viešai sureagavo prezidentas Xi Jinpingas. Jis sakė buvęs šokiruotas ir nurodė nedelsiant ištirti katastrofos priežastis.

„China Eastern“ patvirtino, kad sudužus lėktuvui žuvo žmonių, bet tikslaus aukų skaičiaus nenurodė.

„Kompanija reiškia nuoširdžią užuojautą dėl keleivių ir įgulos narių, žuvusių sudužus lėktuvui“, – sakoma „China Eastern“ dokumente Šanchajaus vertybinių popierių biržai.

Katastrofos priežastis „vis dar tiriama“, pridūrė kompanija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai