„Susitarimo dar nepasiekėme, bet toliau labai stengiamės jį pasiekti“, – socialiniame tinkle „X“ parašė Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovė spaudai Adrienne Watson (Eidrien Votson), reaguodama į laikraščio „The Washington Post“ pranešimą, kad susitarimas pasiektas.
„The Washington Post“ skelbė, jog detalus šešių puslapių susitarimas galėtų reikšti, kad įkaitų paleidimas prasidės po kelių dienų ir kad galima pirma ilga konflikto Gazos Ruože pertrauka.
Remdamasis neįvardytais šaltiniais laikraštis rašė, kad visos šalys sustabdytų kovos operacijas bent penkioms dienoms ir kad įkaitai būtų paleisti per kelis kartus.
Tačiau Baltieji rūmai minėtu įrašu „X“ greitai paneigė, kad buvo pasiektas koks nors svarbus proveržis.
Po „Hamas“ spalio 7-osios atakos, kai Izraelyje žuvo apie 1,2 tūkst. žmonių ir buvo paimta apie 240 įkaitų, žydų valstybė pažadėjo sunaikinti šią palestiniečių islamistų organizaciją.
Per Izraelio kariuomenės oro ir sausumos kampaniją Gazos Ruože jau žuvo 12,3 tūkst. žmonių, nurodo šią palestiniečių teritoriją nuo 2007-ųjų valdančios „Hamas“ vyriausybė.
Jungtinių Valstijų nacionalinio saugumo tarybos koordinatorius Artimiesiems Rytams Brettas McGurkas (Bretas Magarkas) anksčiau šeštadienį sakė, kad reikšminga konflikto pertrauka galima tuo atveju, jei būtų paleisti Gazos Ruože kovotojų laikomi įkaitai.
„Humanitarinės pagalbos padidėjimas, degalų [pristatymo] didinimas, pertrauka (...) bus paleidus įkaitus“, – saugumo konferencijoje Bahreine sakė B. McGurkas.
Didelės įkaitų grupės paleidimas nulemtų reikšmingą kovų pertrauką ir didelį humanitarinės pagalbos padidinimą, sakė jis.
B. McGurko teigimu, J. Bidenas šį klausimą penktadienio vakarą aptarė su Kataro, kuris tarpininkauja dėl ugnies nutraukimo ir įkaitų paleidimo, valdytoju.
Šią savaitę J. Bidenas išreiškė atsargų optimizmą, kad bus susitarta dėl įkaitų paleidimo. Manoma, kad tarp „Hamas“ laikomų įkaitų yra apie 10 JAV piliečių.
Izraelis atsisako nutraukti ugnį, kol nepaleisti visi įkaitai.