„Preliminarios ataskaitos išvada ta, kad neįmanoma nustatyti reporterę nužudžiusios ugnies... šaltinio“, – sakoma kariuomenės pareiškime.
Jame nurodoma, kad lemtingą kulką galėjo paleisti arba palestiniečių kovotojai, arba koks nors izraeliečių karys.
Remiantis ataskaita, pirmoji galimybė galėjo būti „masinė palestiniečių ginkluotų užpuolikų ugnis [į Izraelio karius], kai iš daugelio vietų buvo iššauta šimtai kulkų“.
„Kita galimybė – kad per susišaudymą vienas iš kariškių iš visureigio, naudodamasis optiniu taikikliu, paleido kelias kulkas į teroristą, kuris šaudė į jo automobilį“, – priduriama dokumente.
Izraelis ir palestiniečiai apsikeitė kaltinimais dėl žurnalistės nužudymo. Žydų valstybė pasiūlė atlikti bendrą tyrimą ir paragino palestiniečių valdžią perduoti lemtingą kulką teismo ekspertizei.
Tačiau Palestinos Autonomija atmetė siūlymą atlikti bendrą tyrimą, teigdama, kad Izraelis yra „visiškai atsakingas“ už Sh.Abu Akleh žūtį.
Izraeliečių kariuomenė pažadėjo ir toliau tirti incidentą visomis turimomis priemonėmis. Vis tik armija apgailestavo, kad neturi svarbiausio įrodymo, kuris leistų nustatyti, ar reporterę pražudžiusią kulką paleido Izraelio karys, ar palestiniečių kovotojas.
„Gavus kulką profesionaliam balistiniam tyrimui, būtų galima apsispręsti tarp šių dviejų variantų“, – sakoma kariuomenės pareiškime.
Jame pažymima, kad palestiniečiai atsisako atlikti bendrą tyrimą „arba perduoti mums savo tyrimo išvadas, įskaitant kulką“.