Po sąvartyno griūties Šri Lankoje vis dar ieškoma dešimčių dingusiųjų

Viename iš vargingų Šri Lankos sostinės Kolombo priemiestinių rajonų gelbėtojai pirmadienį po purvo ir šiukšlių sluoksniu toliau ieškojo žmonių po to, kai čia nuvirtus didžiuliam šiukšlių kalnui žuvo mažiausiai 29 žmonės. Manoma, kad po šiukšlėmis gali būti palaidota dešimtys žmonių.
Šri Lankoje – sąvartyno griūtis.
Šri Lankoje – sąvartyno griūtis. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nelaimė įvyko penktadienio vakarą šrilankiečiams sutinkant tradicinius Naujuosius metus, kai ant aplinkinių namų užvirto 91 metro aukščio sąvartyno šlaitas, padaręs žalos mažiausiai 150-iai namų.

Iki pirmadienio gelbėtojams pavyko ištraukti 29 kūnus, sakė advokatas Nuwanas Bopage'as, dirbęs su vietos gyventojais, kurie protestavo prieš sąvartyną.

Kol kas nežinoma, kiek žmonių dar gali būti po šiukšlėmis, tačiau maždaug 30 asmenų vis dar yra laikomi dingusiais be žinos.

Policija nurodė, kad daugelis gyventojų buvo palikę savo namus prieš nelaimę, nes ketvirtadienį liūčių sukeltos šiukšlių nuošliaužos apgadino daugelio pastatų pamatus.

625 žmonės, kurių namai arba jau yra sugriauti, arba yra pavojus, kad bus sugriauti, apgyvendinti netoliese esančiose mokyklose.

Nepaisant šiame rajone mažuose nameliuose gyvenančių žmonių protestų, į Mitotamulos sąvartyną pastaruosius kelerius metus buvo vežamos šiukšlės iš sostinės. Į šį atvirą sąvartyną kasdien atvežama apie 800 tonų kietųjų atliekų.

Šri Lankos parlamentas neseniai buvo įspėtas, kad Kolonavoje pūvančios šiukšlės, kurių yra apie 23 mln. tonų, kelia rimtą pavojų žmonių sveikatai.

Vyriausybė deda pastangas pastatyti kietąsias atliekas deginančią elektrinę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis