Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Po Šiaurės Korėjos vandenilinės bombos bandymo Pietų Korėja paprašė JAV karinės pagalbos

Seulas ir Vašingtonas aptarė JAV strateginių karinių priemonių dislokavimą Korėjos pusiasalyje. Tai įvyko iškart po Šiaurės Korėjos pranešimo apie vandenilinės bombos bandymą, rašo „The Telegraph“.
Ashtonas Carteris ir Pietų Korėjos gynybos ministras Han Min-koo
Ashtonas Carteris ir Pietų Korėjos gynybos ministras Han Min-koo / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ekspertų manymu, buvo kalbama apie THAAD antibalistines raketines sistemas ir 7-osios JAV flotilės patruliavimą pusiasalio rytinėje pakrantėje.

Po 2013-aisiais vykusių bandymų JAV nusiuntė į Korėjos pusiasalio regioną atominį povandeninį laivą bei pasiuntė Pietų Korėjos oro erdvėje patruliuoti B-2 ir B-52 bombonešius.

„JAV ir Pietų Korėja buvo išprovokuotos reakcijoms. Panašu, kad buvo tariamasi apie egzoatmosferinius raketų perėmėjus, tokius kaip THAAD“, – sakė gynybos analitikas Lance'as Gatlingas.

Pietų Korėjos gynybos ministras Han Min-koo pripažino, kad jo šalis rengiasi atsakyti į Šiaurės Korėjos provokacijas. Svarstomas galimybė ne tik atnaujinti informacijos transliavimą Šiaurės Korėjos pasienyje, bet ir naujų karinės gynybos priemonių įvaldymas.

Padėtį aptarė gynybos ministrai

Šiaurės Korėjoje atliktas branduolinis bandymas turės turėti padarinių šiai šaliai, pareiškė JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris, taip telefonu sutaręs su savo kolega Pietų Korėjos gynybos ministru.

„Sekretorius Carteris patvirtino tvirtą Jungtinių Valstijų įsipareigojimą Pietų Korėjos gynybai bei pasakė, kad šis įsipareigojimas apima visas išplėstines Jungtinių Valstijų turimas atgrasymo priemones“, – sakoma Pentagono pranešime apie A.Carterio pokalbį su Pietų Korėjos gynybos ministru Han Min-koo.

„Carteris ir Hanas sutarė, kad Šiaurės Korėjos provokacijos turi turėti padarinių“, – pažymima pranešime, bet daugiau nedetalizuojama.

A.Carteris lapkritį lankėsi Seule bei Demilitarizuotoje zonoje (DMZ) tarp abiejų Korėjų. Tada jis susitiko su Han Min-koo ir pakartojo, kad Jungtinės Valstijos visada rėmė, remia ir rems Pietų Korėją.

Pietų Korėjoje dislokuota apie 28 500 JAV karių; abiejų šalių kariškiai palaiko glaudžius ryšius.

Abiejų šalių gynybos ministrai „pažadėjo, kad abi pusės koordinuos atitinkamą aljanso atsaką į šias provokacijas“.

„Sekretorius Carteris ir ministras Hanas susitarė, kad bet koks tokio pobūdžio bandymas yra nepriimtina ir neatsakinga provokacija, taip pat yra skandalingas tarptautinės teisės pažeidimas bei grėsmė taikai ir stabilumui Korėjos pusiasalyje bei visame Azijos ir Ramiojo vandenyno regione“, – nurodoma pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos