Žmogaus teisių gynimo organizacija atkreipė dėmesį, kad EŽTT priėmė „reikšmingą prieš kankinimus nukreiptą sprendimą“, kuriuo nustatė, jog Lietuva ir Rumunija pažeidė dviejų asmenų teises, „leisdamos jiems būti laikomiems CŽV „juoduosiuose“ centruose Europoje“.
Organizacija atkreipia dėmesį ir į Strasbūro teismo pastebėjimą, kad „Rumunija ir Lietuva taip pat leido CŽV perkelti vyrus į kitus kalėjimus, taip sukeldami grėsmę jų „tolimesnėms kančioms ir žiauriam elgesiui“.
Londone įsikūrusi organizacija pažymi, kad svarbus EŽTT sprendimas paskelbtas netrukus po to, kai Jungtinės Karalystės vyriausybė atsiprašė dviejų iš Libijos kilusių asmenų – Abdulo Hakimo Belhaj'o ir Fatimos Boudchar, kuriuos CŽV „pagrobė su britų pagalba ir perdavė Libijai, nepaisant didelės tikimybės, kad jie bus kankinami“ buvusio Libijos diktatoriaus Muammaro Gaddafio režimo.
„Reprieve“ ragina atlikti teisėjų vadovaujamą viešą tyrimą ir nustatyti, kaip Britanija šitaip nuvylė minėtus asmenis, bei atskleisti Didžiosios Britanijos indėlį į perdavimus ir kankinimus“, – teigiama nevyriausybinės organizacijos pranešime.
„Reprieve“ direktorė Maya Foa pažymi, kad EŽTT sprendimas rodo, kaip svarbu teismams atsižvelgti „į kankintojus ir leidžiančiuosius jiems taip daryti“.
„Deja, tokie piktnaudžiavimai nėra tik istorija. Donaldas Trumpas paskyrė vadovauti CŽV Giną Haspel, kuri prižiūrėjo JAV kankinimų ir perdavimų programą, taigi mums dar svarbiau sužinoti tiesą apie Britanijos indėlį. Premjero atsiprašymai ponui Belhajui ir poniai Boudchar yra svarbus pirmas žingsnis, kitas turėtų būti visiškai viešas tyrimas“, – teigė M.Foa.
EŽTT ketvirtadienį paskelbė, kad CŽV kalėjimas Lietuvoje veikė 2005–2006 metais. Dėl neteisėto kalinimo Lietuvoje Strasbūro teismas įpareigojo išmokėti 130 tūkst. eurų Saudo Arabijoje gimusiam palestiniečiui Abu Zubaydah.