Ar Tiandzino oras neužterštas?
Tiandzino gyventojai iki šiol į gatves neišeina be apsauginių kaukių. Taip yra todėl, jog jie netiki oficialiais pranešimais, kad mieste oras yra tinkamas kvėpuoti.
Netrukus po sprogimo vienas kinas socialiniame tinkle rašė, kad sprogimo teritorijoje buvo sandėlių, kuriuose laikomos pavojingos medžiagos. „Tačiau nedrįstu kalbėti atvirai, nes bijau, kad mano įrašu bus pasidalinta daugiau nei 500 kartų“, – pridūrė jis. Kinijoje „kenksmingos” žinutės, kuriomis pasidalija daugiau nei pusė tūkstančio žmonių, yra laikomos kriminalizuotomis.
Po kelių valandų Tiandzino policija „Weibo“ parašė, kad po sprogimo pasklido tik labai menkas kiekis kenksmingų garų ir jokio pavojaus nėra. Tačiau po šiuo įrašu netrukus pasirodė komentaras „melas“. Jis sulaukė daugiausia paspaudimų „patinka“.
Ar Kinija ugniagesiams sudaro tinkamas sąlygas?
Tiandzino ugniagesiai nelaimės vietoje po sprogimo pasirodė labai greitai. Pranešama, kad kovodami su ugnimi mirė 17 gaisrininkų. Oficiali žiniasklaida greitai pavertė juos didvyriais, kurie nieko negailėdami kovėsi su nelaime. Vienas iš labiausiai giriamų ugniagesių – aštuoniolikmetis Yuan Hai.
Tačiau istorijos apie tokius jaunus didvyrius ne visiems skambėjo įtikinimai. Daugybė žmonių socialiniuose tinkluose suabejojo, ar ugniagesiams buvo tinkamai vadovaujama, ar jų gyvybėmis nebuvo rizikuojama beatodairiškai.
Vienas komentatorius rašo, kad pažengusios valstybės nebūtų siuntusios ugniagesių į liepsnas ir būtų laukusios, kol jos nors truputį aprims.
Kitas komentatorius pažymėjo, kad tik aukštesnio rango ugniagesiai dėvėjo apsauginius šalmus, tuo tarpu kiti paaukojo save dėl nieko.