„Šeštadienį buvo didelė jodo preparatų paklausa, tačiau padėtis nurimo ir sekmadienį mes galėjome papildyti atsargas“, – sakė vaistinių tinklo „Yliopiston Apteekki“ atstovas Jari Kokkonenas.
Kai kuriose vaistinėse, ypač Suomijos centrinėje dalyje, šeštadienį visiškai baigėsi jodo atsargos, sakė jis.
Pasak tinklo atstovo, jodo preparatų paklausa galėjo padidėti todėl, kad nemažai gyventojų vyksta į Japoniją ar aplinkines šalis.
Suomijos radiacijos ir branduolinio saugumo valdyba (STUK) išplatino pareiškimą, kuriame patikino, kad Suomijos gyventojams nėra reikalo vartoti jodo preparatų dėl radiacijos nuotėkio Japonijoje, nes jis nekelia jiems pavojaus.
„Jodo tabletės neturėtų būti vartojamos be specialistų rekomendacijų, nes galimo šalutinio poveikio pavojus yra didesnis už galimą naudą“, – perspėja STUK.
Kaimyninės Švedijos valstybei priklausančio didžiausio vaistinių tinklo „Apoteket“ atstovė naujienų agentūrai AFP sakė, kad savaitgalį pirkėjai klausinėjo apie jodo tabletes, tačiau jų pardavimai neviršijo įprastų normų.
Už 240 km į šiaurę nuo Tokijo esančiame 8,9 balo stiprumo žemės drebėjimo ir cunamio nuniokotame Fukušimos branduoliniame komplekse šeštadienį ir pirmadienį įvyko sprogimai dviejuose reaktoriuose, o pirmadienį sutriko ir trečio reaktoriaus aušinimo sistema.
Ministrų kabineto generalinis sekretorius Yukio Edano pranešė, kad radiacijos lygis už 250 km į šiaurę nuo Tokijo esančios jėgainės rajone neviršija leistinų normų.