Eitynės buvo rengiamos, nepaisant laikinų draudimų išeiti į gatves, grasinimų areštais ir smurto, jau nusinešusio, naujienų agentūros AFP duomenimis, beveik 240 žmonių gyvybių, įskaitant Bagdade pirmadienį žuvusius penkis protestuotojus.
Kariuomenė nurodė, kad sostinėje nuo vidurnakčio šešias valandas bus draudžiama išeiti į gatves arba važinėti.
Šis sprendimas pakurstė nuogąstavimus, kad saugumo pajėgos nori išvalyti pagrindines sambūrių vietas, tokias kaip Tahriro (Išsivadavimo) aikštė, jau keturias naktis iš eilės užimta demonstrantų.
Bagdade saugumo pajėgos gausiai naudojo ašarines dujas, kad atgrasytų protestuotojus nuo įsiveržimo į Žaliąją zoną, kur įsikūrę daug valstybės institucijų ir užsienio atstovybių.
Kita vertus, protestuotojams nuo ketvirtadienio nebuvo trukdoma statyti palapinių Tahriro aikštėje ir užimti kelis daugiaaukščius pastatus, nors per protestus pirmąją šio mėnesio savaitę saugumo pajėgų atsakas buvo griežtesnis.
Per pastarąją parą prie protestuotojų prisidėjo daug studentų ir moksleivių, nors aukštojo švietimo ministras ir premjero biuras primygtinai ragino „nesikišti“.
„Jokių pamokų, jokių paskaitų, kol grius režimas!“ – boikotą paskelbę studentai pirmadienį skandavo Divanijoje, už 180 km į pietus nuo sostinės.
Divanijos universitetų ir mokyklų asociacija pirmadienį paskelbė 10 dienų streiką, „kol grius režimas“. Į miesto gatves išėjo tūkstančiai uniformuotų moksleivių ir netgi dėstytojų.
Jauni protestuotojai pirmadienį ryte taip pat išėjo į gatves pietiniuose Nasirijos, Nasiriyah, Chilos ir Basros miestuose.