„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Policija uždarė vieną didžiausių pasaulyje nusikalstamų internetinių prekyviečių

Europolas trečiadienį pranešė, kad policija uždarė vieną didžiausių pasaulyje internetinių prekyviečių, kurioje prekiauta milijonais pavogtų tapatybių ir sąskaitų duomenų.
Programišius
Programišius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Europos Sąjungos policijos biuras pranešė, kad per pasaulinę operaciją, nukreiptą į „Genesis Market“, buvo sulaikyta 119 asmenų, joje dalyvavo 17 šalių, o jai vadovavo FTB ir Nyderlandų policija.

Operacija buvo pavadinta „Operation Cookie Monster“.

„Po precedento neturinčios teisėsaugos operacijos, kurioje dalyvavo 17 šalių, pavyko išjungti „Genesis Market“ – vieną pavojingiausių prekyviečių, kurioje įsilaužėliams visame pasaulyje buvo pardavinėjami pavogti paskyrų duomenys“, – pranešė Europolas.

„Kai „Genesis Market“ buvo uždaryta, joje buvo pardavinėjamos daugiau kaip dviejų milijonų žmonių tapatybės“, – teigė Hagoje įsikūręs biuras.

Veiksmai prieš nusikaltėlius buvo vykdomi Australijoje, Britanijoje, Kanadoje, Jungtinėse Valstijose ir daugiau nei 10 Europos šalių.

„Bendromis visų dalyvavusių teisėsaugos institucijų pastangomis smarkiai sutrikdėme nusikalstamą kibernetinę ekosistemą, pašalindami vieną iš pagrindinių jos variklių“, – sakė Europolo Europos elektroninių nusikaltimų centrui, kuris padėjo vykdyti operaciją, vadovaujantis Edvardas Šileris.

„Genesis Market“ klientai buvo įsikūrę visame pasaulyje ir aktyviai pirko vogtus nukentėjusiųjų duomenų paketus iki šio perėmimo“, – teigė Hagoje įsikūrusi ES teisminė agentūra Eurojustas.

„Tik su kvietimais“

Britanijos nacionalinė kovos su nusikalstamumu agentūra pranešė, kad šioje šalyje buvo sulaikyti 24 asmenys. Dar 17 žmonių buvo sulaikyti Nyderlanduose.

Europolas teigė, kad „Genesis Market“ siūlė parduoti „botus“, kurie kenkėjiškomis programomis ar kitais būdais buvo užkrėtę aukų įrenginius.

„Nusikaltėliai, įsigiję tokį botą, gautų prieigą prie visų jo surinktų duomenų, pavyzdžiui, pirštų atspaudų, slapukų, išsaugotų prisijungimų ir automatinio užpildymo formų duomenų“, – sakoma pranešime.

Informacija buvo renkama realiuoju laiku, todėl pirkėjams būdavo pranešama apie bet kokį slaptažodžių pasikeitimą.

Agentūra teigė, kad „Genesis Market“, kitaip nei vadinamojo „tamsiojo interneto“ paslaugos, buvo pasiekiama atvirame internete, nors ir paslėpta nuo teisėsaugos nurodant, kad prieiga galima tik su kvietimais.

„Jos prieinamumas ir mažos kainos labai sumažino patekimo į rinką barjerą pirkėjams, todėl ji tapo populiariu šaltiniu tarp įsilaužėlių“, –pridūrė ji.

„Genesis Market“ uždaryta po kelių kibernetinių operacijų, kuriose dalyvavo Europolas.

2022 metų balandžio mėnesį ji pranešė, kad tarptautiniai tyrėjai uždarė didžiulį interneto forumą „Raidforums“, kuriame buvo pardavinėjama prieiga prie nulaužtų duomenų bazių, pavogtų iš JAV korporacijų.

2021 metais ji paskelbė apie „pavojingiausios pasaulyje“ kibernetinių nusikaltimų kenkėjiškos programinės įrangos, naudojamos įsilaužti į kompiuterių sistemas, vadinamos EMOTET, sužlugdymą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“