„Dabar Izraelis svarsto galimybę suduoti atsakomąjį smūgį Iranui. Šiuo metu yra reta galimybė, kuri gali nepasikartoti, – smogti Iranui, atimti iš jo branduolinę programą, atimti kitus išteklius, visų pirma galimybę šantažuoti pasaulį naftos kainomis. Tai, kaip dabar sakoma, naujas didžiojo Artimųjų Rytų karo, kuris neprasidėjo vakar ir nesibaigs rytoj, raundas“, – kalbėjo jis.
Profesoriaus nuomone, antradienio ataka yra vienas iš Irano būdų kaip nors sutrukdyti Izraeliui visiškai sunaikinti „Hezbollah“. Taip tarsi siekiama nukreipti Tel Avivą kitų įvykių linkme, nes visiškai netekęs savo statytinių Iranas būtų pažemintas ir prarastų bet kokią pagarbą tarp sąjungininkų.
„Tai reiškia, kad jiems tenka patiems įsitraukti į konfliktą. Jie nenori to daryti. Jie nori palaukti, kol turės branduolinių ginklų (jie jau turi jiems reikalingų priemonių), o tada žaidimas vyktų pagal kitas taisykles“, – dėstė Z.Haninas.
Kalbedamas ukrainiečių radijo stočiai profesorius pažymėjo, kad Izraelis susiduria su panašia situacija kaip ir Kyjivas, nes sąjungininkai siūlo neeskaluoti situacijos, griebtis diplomatinių priemonių arba palaukti, kol viskas išsispręs savaime.