„Kas toliau? Demokratams reikės rasti naują kandidatą (-ę). J.Bideno žodis galėtų būti svarus, ypač, jei paremtų K.Harris, bet nebūtinai viską lemiantis.
Partijos suvažiavimas, numatytas rugpjūtį, staiga virto didžiule intriga. Jei nebus nuspręsta kitaip, gali būti surengta itin trumpa vidinė rinkiminė kampanija ir delegatams suvažiavimo metu atverta galimybė priimti sprendimą“, – sako politologas.
L.Kojala anksčiau analizavo, kaip toks J.Bidenas galėtų paveikti demokratus. Štai esminiai punktai:
- Naujienų ciklas persiorientuotų į demokratus, nustumdamas pasikėsinimą į Trumpą į antrą planą (taip, dėmesio tarpsnis net tokiam įvykiui gali būti neilgas). Kadangi D.Trumpas šiuo metu „ant bangos“, demokratams žūtbūt reikia proveržio.
- J.Bidenas galėtų pristatyti nuveiktus darbus bei gebėjimą priimti sunkius sprendimus kaip vertybes, pranokstančias bet kokias asmenines ambicijas.
- Demokratai išvengtų nepatogios dilemos: nuo viešo abejojimo savo kandidato galimybėmis dabar persorientuoti į siekį įtikinti už jį balsuoti milijonus nuogąstaujančių amerikiečių jau lapkritį.
- D.Trumpas yra pažeidžiamas ir iš esmės nepopuliarus plačiojoje rinkėjų masėje oponentas, bet silpna Bideno kampanija to neišnaudoja. Kitas kandidatas – su savais privalumais ir trūkumais – turėtų galimybę 'perkrauti' kampaniją, duoti naują impulsą ir energiją rinkėjams.
Esminės sąlygos:
- J.Bidenas turi atsisakyti kandidatavimo savanoriškai (įvykdyta).
- Demokratai neskiltų rinkdamiesi jo pamainą. Todėl natūraliausias variantas – viceprezidentė Kamala Harris, kurios – kaip ir kiekvieno VP – esminė atsakomybė ir yra būti pasirengus pakeisti šalies vadovą.