T.Janeliūno teigimu, kiekvienas teroristų išpuolis suteikia pretekstą imtis teisinių ar procedūrinių priemonių saugumo srityje ne tik toje šalyje, kur jis įvyksta, bet būna pamoka ir kitoms valstybėms.
Visgi sunku tikėtis, kad Rusija visiškai pažabos teroristus – to nesugeba padaryti net turtingesnės ir ilgesnę kovos su teroristais istoriją turinčios šalys.
„Rusijoje tokių precedentų jau buvo tikrai per akis, kad netrūktų tos argumentacijos ir motyvų kiek įmanoma labiau sustiprinti saugumą, ypač Maskvoje. Ir prezidentas D.Medvedevas pareiškė, kad spragos saugumo užtikrinimo sistemoje yra pernelyg didelės ir kad ne visi iki galo atlieka savo pareigas. Aišku, sunku tikėtis, kad būtų visiškai aklinai uždaromos galimybės išplisti terorizmui“, – „15min“ sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas T.Janeliūnas.
Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo pareiškimus jis vertino kaip „inertišką“, „tipišką retoriką“, kurią šios šalies vadovai naudoja po kiekvienos didesnės nelaimės.
Politologas T.Janeliūnas. |
Politologas teigė manąs, jog šalies valdžia pasistengs stabilizuoti situaciją trumpuoju laikotarpiu, kol viskas grįš į vėžes. „Tai nėra pirmas ir greičiausiai ne paskutinis teroro aktas Rusijoje. Šia prasme Rusija iki šiol buvo šiek tiek padidintos rizikos šalis. Bet nemanau, kad užsieniečiai vien dėl to kažkaip keistų savo maršrutus“, – sakė T.Janeliūnas.
Primename, jog judriausio Maskvos Domodedovo oro uosto atvykimo salėje pirmadienį susisprogdinus savižudžiui žuvo mažiausiai 35 žmonės, dar per 180 buvo sužeisti.
Rusijos prezidentas D.Medvedevas teigė, jog nelaimė įvyko dėl to, kad buvo nepaisoma saugumo reikalavimų, o milicija ir apsaugos darbuotojai dirbo aplaidžiai. Nacionalinei saugumo tarnybai ir Vidaus reikalų ministerijai jis nurodė patraukti atsakomybėn už saugumą atsakingus asmenis.