Vokietijos naujienų agentūrai jis teigė, kad Benedikto XVI atsistatydinimo priežastis – sveikata.
„Prispaudė amžius. Mano brolis savo amžiuje nori dagiau poilsio“, – sakė 89-erių brolis. G.Ratzingeris neslėpė, kad brolis dar prieš kelis mėnesius jam pranešė savo apsisprendimą: „Aš buvau supažindintas su situacija“.
Anot brolio, gydytojas patarė popiežiui daugiau nebeskristi per Atlantą. Be to, anot G.Ratzingerio, broliui vis sunkiau vaikščioti.
Atsistatydinęs popiežius ketina laikinai persikelti į vasaros rezidenciją, esančią prie Romos, o vėliau persikels į nuošalesnę, Vatikane esančią rezidenciją. Pasigirdo spėlionių, kad jis serga depresija.
Bažnyčios teisė numato popiežiaus atsistatydinimo galimybę, jei šis turi svarius motyvus. Katalikų bažnyčios istorijoje tai itin retas reiškinys. 537 metais atsistatydino popiežius Silverijus. Johanes Velletri, žinomas kaip Benediktas X, iš posto pasitraulė 1059 metais. 1294 metų pabaigoje pasitraukė Celestinas V, po poros metų jis mirė. Grigalius XII pareigų nebėjo nuo 1409 metų, tačiau oficialiai atsistatydino tik 1415 metais.
Romoje jau ieškomas Benedikto XVI įpėdinis. „Per Velykas turėtume turėti naują popiežių“, – sakė Vatikano atstovas spaudai Federico Lombardi. Konklava galėtų prasidėti praėjus 2-3 savaitėms nuo atsistatydinimo. Velykos šiemet bus švenčiamos kovo 31 dieną.
Vokiečiai didžiavosi savo popiežiumi, pirmuoju per 482 metus kilusiu iš Vokietijos. Šalyje jis dirbo Miuncheno ir Fraizingo arkivyskupu, vėliau popiežius Jonas Paulius II jį paskyrė prefektu.
2010 metais paskelbtoje knygoje Benediktas XVI buvo pažymėjęs, kad popiežiaus pareiga atsistatydinti, jei šis nebegali susidoroti su savo pareigomis. „Kai popiežius padaro išvadą, kad jis fiziškai, psichologiškai ar dvasiškai nebegali susidoroti su pareigomis, tuomet jis turi teisę nusišalinti nuo tarnybos“.
Vokietijos vyskupija paskelbė buvusi priblokšta popiežiaus sprendimo. „Mes tokie pat nustebę, kaip ir jūs“, – sakė Fraiburgo arkivyskupijos atstovė.