Balandžio 5 dieną Konstantinopolio ekumeninio patriarchato portale buvo paskelbtas toks pranešimas: „pastaraisiais mėnesiais ekumeninis patriarchas Baltramiejus asmeniškai ir dėmesingai stebėjo įvykių eigą ir tragiškus konfliktus Artimuosiuose Rytuose bei tenykštį krikščionių persekiojimą. Patriarchas išreiškė savo gilų rūpestį sunkia pabėgėlių dalia“.
Pasak patriarchato pranešimo, savo rūpesčiu patriarchas pasidalijo su popiežiumi, paskutinį kartą kovo 30 dienos laiške. Kadangi šis rūpestis yra bendras, popiežius Pranciškus, patriarchas Baltramiejus, Atėnų ir visos Graikijos arkivyskupas Jeronimas artimoje ateityje aplankys Lesbo salą, susitiks ir parems ten esančius pabėgėlius, atkreips tarptautinės nuomonės, institucijų ir organizacijų dėmesį.
Graikų ortodoksų interneto portalas Dogma.gr jau net skelbia apie planuojamo apsilankymo Lesbo saloje dienas – balandžio 14 arba 15.
Apie būsimą kelionę patvirtina ir didžiausia Graikijos žinių agentūra „Ana-Mpa“, kurios pagrindinė žinia balandžio 5 dieną skambėjo taip: „Prezidentas Pavlopoulos oficialiai pakvietė popiežių Pranciškų aplankyti Lesbo salą“. Agentūriniame pranešime cituojamas Graikijos prezidento laiškas popiežiui Pranciškui, perduotas per ambasadorių Vatikane.
„Esu įsitikinęs, kad Jūsų buvimas greta pabėgėlių ne tik juos paguos, bet taip pat atkreips kiekvieno dėmesį į jų dramatišką situaciją, paliečiant žmonių pasaulyje širdis. (...) Su šia mintimi kviečiu Jus aplankyti vieną iš pirmutinių pabėgėlių atvykimo centrų Lesbo saloje, (...) greta ekumeninio patriarcho ir Atėnų bei visos Graikijos arkivyskupo“, rašoma prezidento Pavlopoulos kvietime, kuriame taip pat primenamas Europos civilizacijai būdingas humanizmas.
Lesbo saloje gyvena per 90 000 žmonių, o 2015 metais ją kirto virš 400 tūkstančių migrantų. Ir šiuo metu jų ten yra tūkstančiai. Pastarosiomis dienomis įtampa Lesbo saloje labai padidėjo, mat pagal ES, Turkijos ir Graikijos susitarimą bandoma pabėgėlius deportuoti atgal į Turkiją, o šie priešinasi ar stengiasi pabėgti.