„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Popiežius Didįjį ketvirtadienį nuplovė kojas dvylikai kalinių

Popiežius Pranciškus Didįjį ketvirtadienį ir šiemet minėjo tarp Italijos kalinių – viename Romos kalėjime jis nuplovė kojas 12 nuteistųjų, tarp kurių buvo du musulmonai, krikščionis ortodoksas ir budistas.
Popiežius Didįjį ketvirtadienį nuplovė kojas dvylikai kalinių
Popiežius Didįjį ketvirtadienį nuplovė kojas dvylikai kalinių / „Scanpix“ nuotr.

„Visi visuomet turi galimybę pakeisti gyvenimą ir negalima teisti“, – vyrų kalėjimo „Regina Coeli“ kaliniams pasakė Pranciškus.

Prieš penkerius metus popiežiumi išrinktas Pranciškus jau ketvirtą kartą aukojo šias mišias Italijos kalėjime.

„Man ligonių lankymas, ėjimas į kalėjimus, rodymas kaliniui, kad jis gali turėti pasitaisymo viltį, yra Bažnyčios skelbimas“, – neseniai išleistoje interviu knygoje sako Pranciškus.

Šiemet Pranciškus nuplovė kojas kaliniams iš Italijos, Filipinų, Maroko, Kolumbijos, Moldovos, Siera Leonės ir Nigerijos.

Šiomis apeigomis, kasmet atliekamomis Didįjį ketvirtadienį, paminima Jėzaus Kristaus Paskutinė vakarienė su savo apaštalais. Ritualas primena Jėzaus nusižeminimo aktą, kai prieš Paskutinę vakarienę nukryžiavimo išvakarėse jis nuplovė kojas apaštalams.

VIDEO: Romos kalėjime Popiežius nuplovė kojas dvylikai nuteistųjų

„Esu nusidėjėlis kaip ir jūs, bet šiandien simbolizuoju Jėzų ... Dievas niekada neapleidžia mūsų, niekada nepavargsta atleisti mums“, – kaliniams pasakė Pranciškus.

Ankstesni popiežiai visuomet rengdavo Didžiojo ketvirtadienio kojų plovimo ceremoniją Vatikane arba Laterano Šv.Jono bazilikoje.

Tačiau Pranciškus, tęsdamas savo tradiciją, kurią pradėjo būdamas Buenos Airių arkivyskupu, nuo 2013 metų perkėlė ritualą už Vatikano ir net senosios Romos sienų. Dabar pontifikas jį rengia jį su visuomenės užribyje atsidūrusiais ar pažeidžiamiausiais jos nariais.

Pirmaisiais savo pontifikato metais Pranciškus apsilankė jaunimo sulaikymo centre ir nuplovė kojas grupei jaunų nusikaltėlių, tarp kurių buvo du musulmonai. Jis buvo pirmasis tai padaręs Katalikų Bažnyčios vadovas.

2014 metais Didįjį ketvirtadienį jis nusižemino prieš pagyvenusius ir neįgalius žmones, 2015-aisiais – prieš kalinius, o 2016-aisais atliko ceremoniją migrantų priėmimo centre.

Pernai Popiežius Pranciškus Didįjį ketvirtadienį kojų plovimo ritualą atliko grupei buvusių mafijos narių kalėjime, kuriame bausmę atlieka asmenys, bendradarbiavę su teisėsaugos pareigūnais ir teikę informaciją apie kitus gaujų narius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“