Jis sakė pastebintis Japonijos visuomenėje „kelias problemas“, tokias kaip „perteklinė konkurencija, konkurencingumas, vartojimas, vartojimas, vartojimas, vartojimas ir dar daugiau vartojimo“.
„Tai gali jums pakenkti ir atimti jūsų stiprybę“, – sakė Pranciškus, negailėdamas kritikos ir „perteklinei meritokratijai“.
Japonijos švietimo sistema yra paremta konkuruoti skatinančiais ir itin griežtais testais; moksleiviai patiria didžiulį spaudimą, kuris tęsiasi ir jiems baigus mokyklą bei pradėjus dirbti.
Šalyje taip pat veikia griežta darbo kultūra; dėl ilgų darbo valandų nuo insulto ar širdies smūgio kasmet miršta arba nusižudo daugybė japonų.
Argentinietis pontifikas Japonijoje įsikūrusio Sofijos universiteto studentams sakė, kad, nepaisant visko, Japonija yra „puiki šalis, kuri man patinka... ir, žinoma, norėčiau joje apsilankyti“.
„Japonai yra mano labai mylima tauta“, – pridūrė Pranciškus. Pasak jo, japonai yra „darbšti tauta, pajėgi daug nuveikti religijos srityje, daug iškentėjusi tauta“.