Iš Argentinos kilęs popiežius sakė, kad pasaulinės institucijos, tarp jų ir JT Saugumo Taryba bei finansų kreditoriai, privalo „riboti bet kokį piktnaudžiavimą ir lupikavimą“.
„Tarptautinės finansų agentūros turėtų rūpintis tvaria valstybių plėtra ir užtikrinti, kad jos nebūtų priklausomos nuo engiančių skolinimo sistemų, kurios, užuot skatinusios pažangą, įtraukia žmones į mechanizmus, kurie kuria didesnį skurdą, atskirtį ir priklausomybę“, – kalbėjo Pranciškus.
Paragino gerbti vyro ir moters skirtingumą
Pranciškus paragino gerbti „natūralų skirtingumą“ tarp vyrų ir moterų ir perspėjo prieš „svetimo“ gyvenimo būdo primetimą. Pranciškus, laikomas mažiau priešišku gėjams negu jo pirmtakai, savo kalboje Jungtinėse Tautose nurodė, kad jis nepriima transseksualų teisių.
„Mes pripažįstame moralinę teisę, įrašytą pačioje žmogaus prigimtyje; ji apima natūralų vyro ir moters skirtingumą ir absoliučią pagarbą gyvybei visose jos stadijose ir visais jos aspektais“, – pasakė popiežius.
Matyt, netiesiogiai užsimindamas apie tos pačios lyties santuokas, Pranciškus perspėjo prieš „ideologinį kolonizavimą, primetant anomalius modelius ir gyvenimo būdus, kurie yra svetimi žmogiškai tapatybei ir, galiausiai, yra neatsakingi“.
Pabrėžė susitarimo dėl klimato kaitos svarbą
Popiežius Pranciškus penktadienį pareiškė esąs tikras, kad gruodį Paryžiuje vyksiančioje konferencijoje klimato kaitos klausimais bus pasiekta susitarimo.
„Aš esu ... įsitikinęs, kad Paryžiaus klimato kaitos konferencija užtikrins fundamentalius ir efektyvius susitarimus“, – sakė popiežius, kalbėdamas iš Jungtinių Tautų tribūnos.
Vėl patvirtindamas „teisę į aplinką“ 78-erių pontifikas pasakė, kad Visata yra „Kūrėjo mylimo sprendimo vaisius“ ir kad žmonija „nėra įpareigota kenkti jai, ar tuo labiau griauti“.
„Savanaudiškas ir begalinis galios ir materialaus klestėjimo troškulys veda prie gamtos išteklių eikvojimo, taip pat silpnųjų ir nuskriaustųjų atskirties“, – pažymėjo Pranciškus.