Tai bus pirmasis kurio nors pontifiko vizitas į šią budistinę Azijos valstybę.
86-erių Pranciškus didžiulėje šalyje, esančioje tarp Rusijos ir Kinijos, lankysis rugpjūčio 31 – rugsėjo 4 dienomis, šalies prezidento ir Bažnyčios vadovybės kvietimu, sakė Vatikano atstovas Matteo Bruni.
Apie kelionę pranešta praėjus vos dviem mėnesiams po to, kai Pranciškus tris naktis praleido ligoninėje dėl bronchito. Tiesa, jis netrukus grįžo prie savo įtempto darbo grafiko.
Mongolija turi vieną mažiausių pasaulyje katalikų bendruomenių – iš daugiau kaip trijų milijonų gyventojų šį tikėjimą propaguoja tik apie 1 500 žmonių.
Tačiau Pranciškus jau seniai pasisako už keliones į mažesnes ar atokesnes šalis.
Praėjusį rugpjūtį jis kardinolu paskelbė italų misionierių Giorgio Marengo, kuris kaip Ulan Batoro apaštališkasis prefektas yra vyriausiais katalikų Bažnyčios atstovas Mongolijoje.
Daug dėmesio vizito metu tikriausiai bus skiriama Kinijai, dėl glaudžių jos ekonominių ryšių su Mongolija.
Pranciškus daugelį metų dėjo pastangas užmegzti ryšius su komunistiniu Pekinu, o 2018 metais Šventasis Sostas pasiekė dvejų metų susitarimą opiu vyskupų skyrimo klausimu. Spalį susitarimas buvo pratęstas dvejiems metams.
„Mongolija Kinijai yra periferinė valstybė“, – sakė Prancūzijos ekspertų grupės „Fondation pour la Recherche Strategique“ Mongolijos specialistas Antoine'as Maire.
Tačiau jis teigė nemanąs, kad ši atoki šalis atliks tarpininkės vaidmenį tarp Vatikano ir Pekino, sakydamas, kad ji balansuoja tarp dviejų didžiųjų kaimynių.
„Jie yra įstrigę tarp Rusijos ir Kinijos“, – naujienų agentūrai AFP sakė A. Maire, nurodydamas, kad popiežiaus vizitas Mongolijai leidžia paįvairinti savo užsienio santykius.
Nuo 1992-ųjų, kai Mongolijai išsivadavus iš Sovietų Sąjungos joje buvo priimta pirmoji demokratinė konstitucija, šalis kovoja su politiniu nestabilumu.
Pastaraisiais metais ja vis labiau domisi Jungtinės Valstijos, įgyvendindamos strategiją, kuria siekiama pažaboti augančią Kinijos įtaką regione.
Vatikanas oficialius diplomatinius santykius su Mongolija užmezgė 1992 metais.
Nuo 2013 metų, kai tapo popiežiumi, Pranciškus surengė 41 užsienio kelionę ir aplankė apie 60 šalių.
Nepaisant vis dažniau pasitaikančių sveikatos problemų, visų pirma kelio skausmų, dėl kurių jam tenka naudotis neįgaliojo vežimėliu, jis ir toliau keliauja.