Tai tapo įmanoma Kinijai ir Vatikanui rugsėjį pasiekus istorinį susitarimą dėl vyskupų skyrimo.
„Šiandien pirmą kartą kartu su mumis yra du vyskupai iš žemyninės Kinijos“, – pasakė pontifikas, pradėdamas mėnesį truksiančią Vyskupų Sinodo asamblėją, kurios tema – jaunimo vaidmuo 1,2 mlrd. tikinčiųjų turinčioje Bažnyčioje.
„Šiltai juos sveikiname: dėl jų dalyvavimo visų vyskupų bendrystė su apaštalo Petro įpėdiniu tampa dar labiau matoma“, – sakė Pranciškus.
Rugsėjo 22 dieną Vatikanas ir Pekinas sudarė laikiną susitarimą dėl vyskupų skyrimo, pagal kurį Pranciškus pripažino septynis be popiežiaus leidimo Kinijoje konsekruotus vyskupus.
Šis susitarimas gali atverti kelią santykių tarp Katalikų bažnyčios ir daugiausiai gyventojų turinčios pasaulio valstybės normalizavimui.
Vienas iš Vatikano pripažintų vyskupų – Josephas Guo Jincai – dalyvauja Vyskupų Sinodo asamblėjoje kartu su kitu Kinijos katalikų patriotinės asociacijos, kuri buvo įkurta Kinijos vyriausybės Bažnyčiai administruoti, nariu vyskupu Johnu Baptistu Yang Xiaotinu.
Pranciškus sakė tikįs, kad Vyskupų Sinodas padės „praplėsti mūsų horizontus, atverti širdis ir pakeisti savo mąstyseną, kuri šiandien mus kausto, atskiria ir atitolina nuo jaunų žmonių, atsidūrusių akistatoje su gyvenimo audromis“.
Susitikimas, kuriame dalyvauja daugiau nei 300 Bažnyčios pareigūnų, pasauliečių ekspertų ir jaunimo atstovų, vyksta Bažnyčiai išgyvenant egzistencinę krizę dėl paaiškėjusių faktų apie daugelyje šalių kunigų vykdytą mažamečių lytinį išnaudojimą ir jo dangstymą.