Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Popiežius siunčia į Čilę lytinių nusikaltimų ekspertą tirti vyskupo veiksmų

Popiežius Pranciškus siunčia į Čilę labiausiai gerbiamą Vatikano lytinių nusikaltimų ekspertą, kuris turės ištirti vyskupo, kaltinamo garsiausio šalies kunigo pedofilo dangstymu, veiksmus.
Popiežius Pranciškus
Popiežius Pranciškus / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vatikanas antradienį sakė, kad Maltos arkivyskupas Charlesas Scicluna vyks į Čilę „išklausyti tų, kas išreiškė troškimą pateikti elementų“ apie vyskupą Juaną Barrosą.

Tai pirmas žinomas kartas, kai Vatikanas pradeda visapusišką tyrimą dėl įtariamo lytinių nusikaltimų dangstymo. Toks žingsnis galėtų pakurstyti reikalavimus Vatikanui aktyviau tirti ir bausti hierarchus, pro pirštus žiūrinčius į kunigus, kurie žagina ir tvirkina vaikus.

Kontroversija dėl J.Barroso dominavo per neseniai pasibaigusią popiežiaus kelionę į Čilę ir Peru, ir pademonstravo Pranciškaus silpną vietą, kalbant apie kunigų lytinius nusikaltimus. Net vienas artimiausių jo patarėjų, kardinolas Seanas O'Malley iš Bostono, viešai papriekaištavo jam už nukentėjusiųjų ignoravimą.

Nepaisydamas Čilės vyskupų prieštaravimų popiežius 2015 metų sausį paskyrė J.Barrosą vadovauti Osorno vyskupijai.

J.Barrosas buvo kunigo Fernando Karadimos protežė. Charizmatiškam ir politiškai įtakingam F.Karadimai Vatikanas 2011 metais skyrė sankcijas už lytinį nepilnamečių išnaudojimą. Jo aukos Čilės prokurorams liudijo, kad J.Barrosas ir kiti kunigai Boskės bendruomenėje matė, kaip F.Karadima bučiuoja vaikus, ir žinojo apie jo iškrypimus, bet nieko nepadarė.

Bažnyčios teismui nuteisus F.Karadimą, Čilės vyskupai taip norėjo apriboti skandalo padarinius, kad įtikino Vatikaną siekti J.Barroso ir dviejų kitų F.Karadimos parengtų vyskupų atsistatydinimo bei išėjimo atostogų metams, rodo vienas 2015 metų laiškas, kurį gavo naujienų agentūra „The Associated Press“.

Tačiau Pranciškus įsikišo ir sustabdė šį planą, nurodydamas, kad nėra jokių įrodymų prieš minimus vyskupus. Nepaisydamas Čilės vyskupų prieštaravimų popiežius 2015 metų sausį paskyrė J.Barrosą vadovauti Osorno vyskupijai. Tai labai suskaldė vyskupijas. J.Barroso negalėjo priimti nei pasauliečiai, nei kunigai.

Šis klausimas persekiojo Pranciškų per minėtą jo vizitą ir ypač plačiai nuskambėjo popiežiui sausio 18 dieną vienam Čilės žurnalistui pasakius, kad kaltinimai J.Barrosui yra šmeižtas ir kad jam reikia įrodymų. Po S.O'Malley priekaišto Pranciškus atsiprašė už tai, kad reikalavo įrodymų, bet laikėsi savo nuomonės, kad kaltinimai J.Barrosui yra šmeižtas.

„Esu įsitikinęs, kad jis nekaltas“, – sausio 21 dieną savo lėktuve pakeliui atgal į Romą žurnalistams pareiškė Pranciškus.

Atrodo, popiežius nežinojo, kad pirmosios J.Barrosą apkaltino F.Karadimos aukos.

J.Barrosas antradienį sakė, jog sveikina popiežiaus sprendimą pavesti Ch.Sciclunai atlikti tyrimą ir meldžiasi už tai, kad jis atskleistų tiesą, nurodoma pareiškime, kurį perskaitė Čilės vyskupų konferencijos atstovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos