Portugalijos Katalikų Bažnyčia prašo seksualinės prievartos aukų atleidimo

Portugalijos Katalikų Bažnyčia penktadienį paprašė dvasininkų seksualinės prievartos prieš vaikus aukų atleidimo po to, kai buvo paskelbta nepriklausoma ataskaita, kurioje nustatytas nusikaltimų mastas.
Fatimos bažnyčia Portugalijoje
Fatimos bažnyčia Portugalijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Praėjusį mėnesį paskelbtoje gėdingoje ataskaitoje apie seksualinį vaikų išnaudojimą teigiama, kad nuo 1950 metų dvasininkai išnaudojo beveik 5000 vaikų.

Portugalijos tyrimas, kurį užsakė šios griežtai katalikiškos šalies Bažnyčia, paskelbė savo išvadas po to, kai pernai išklausė daugiau kaip 500 aukų.

„Su sielvartu dar kartą prašome atleidimo visų seksualinės prievartos Portugalijos Katalikų Bažnyčioje aukų“, – sakoma vyskupų konferencijos pareiškime po susitikimo Fatimoje, centrinėje Portugalijos dalyje.

Pareiškime priduriama, kad Bažnyčia balandžio mėnesį Fatimoje padarys „viešą gestą“ prašydama atleidimo. Taip pat buvo planuojama surengti minėjimą aukoms pagerbti.

Ataskaitoje teigiama, kad daugelį metų Portugalijos Bažnyčios hierarchai sistemingai slėpė prievartos atvejus.

„Turime keisti Bažnyčios kultūrą“, – spaudos konferencijoje sakė Leirijos-Fatimos vyskupas ir Portugalijos vyskupų konferencijos (CEP) pirmininkas Jose Ornelasas Carvalho.

Jis pridūrė, kad Bažnyčia teiks paramą prievartos aukoms, kurios jos pageidauja, tačiau teigė, kad kompensacijos klausimą spręs teismai.

„Saugi erdvė“

Šis seksualinės prievartos skandalas – tik paskutinis iš daugybės Katalikų Bažnyčią visame pasaulyje užgriuvusių incidentų.

Popiežius Pranciškus, kuris rugpjūčio mėnesį lankysis Portugalijos sostinėje, gali susitikti su kai kuriomis įtariamomis aukomis, neseniai sakė Lisabonos vyskupas augziliaras Americo Aguiaras.

Susidūręs su tūkstančiais visame pasaulyje išaiškėjusių dvasininkų seksualinio išnaudojimo atvejų ir kaltinimais dėl dangstymo, pontifikas 2019 metais pažadėjo su šaknimis išrauti pedofiliją Bažnyčioje.

Jam daromas spaudimas spręsti šį skandalą, o tyrimai pradėti keliose šalyse, įskaitant Australiją, Prancūziją, Vokietiją, Airiją ir Nyderlandus.

Ketvirtadienį socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtame pareiškime popiežius Pranciškus aiškiai pasakė, kad atleidimo prašyti, nors ir būtina, nepakanka.

„Bažnyčia turi būti pavyzdys, padedantis spręsti šią problemą, – teigė jis. – Bažnyčia turi pasiūlyti saugią erdvę, kurioje aukos būtų išklausytos, psichologiškai palaikomos ir apsaugotos.“

Penktadienį vyskupų konferencija, atsižvelgdama į vieną iš nepriklausomoje ataskaitoje pateiktų rekomendacijų, susitarė įsteigti naują instituciją, kuri įgyvendintų šias idėjas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai