Prahoje atidarytas tualetų muziejus

Klozetai, naktipuodžiai ir kitos priemonės žmonių natūraliems poreikiams tenkinti eksponuojamos viename Prahos muziejuje, kuris tvirtina esantis didžiausia pasaulyje tokio pobūdžio ekspozicija.
Tualetų muziejaus savininkas Janas Sedlacekas
Tualetų muziejaus savininkas Janas Sedlacekas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Praha

Tualetinio popieriaus ritinėliai, visokiausių tipų, pavidalų ir dydžių tualeto indai bei vandens nuleidžiamosios rankenėlės iš fajanso, medžio ir bronzos yra pagrindiniai Čekijos sostinėje įsikūrusio „gamtinių reikalų“ muziejaus eksponatai.

„Įsigijome vieną X a. tvirtovę netoli Prahos ir ten radome istorinį tualetą“, – pasakojo 59 metų civilinis inžinierius Janas Sedlačekas, Istorinių naktipuodžių ir tualetų muziejaus vedėjas.

Įsigijome vieną X a. tvirtovę netoli Prahos ir ten radome istorinį tualetą, – pasakojo 59 metų civilinis inžinierius Janas Sedlačekas.

„Nuo to viskas prasidėjo – norėjome sužinoti, kaip žmonės tai darė anais laikais“, – jis sakė naujienų agentūrai AFP, pasakodamas apie momentą, kai tapo tualetų kolekcininku.

Muziejuje, kuris pirmiausiai atsidarė toje tvirtovėje 2010 metais, o šiemet persikėlė į Prahą, galima pamatyti apie 2 000 eksponatų, todėl, anot J.Sedlačeko, jis yra didesnis negu panašūs muziejai Indijoje ir Ispanijoje.

„Mes tebeieškome daiktų, turinčių istoriją“, – pridūrė jis, rodydamas į naktipuodį, padarytą iš Antrojo pasaulinio karo laikų Vokietijos armijos kario šalmo.

Šioje kolekcijoje taip pat yra reta japoniška tupykla „Washiki“, naktipuodis, pagamintas Prancūzijos imperatoriui Napoleonui, taip pat basonai, kuriais naudodavosi moterys, klausydamosi ilgai užsitęsdavusių XVII amžiaus prancūzų dvasininko Louiso Bourdaloue pamokslų.

„Vertingiausi eksponatai kainuoja tiek, kiek labai padorus automobilis“, – aiškino J.Sedlačekas.

J.Sedlačekas, kuris rūpinasi savo muziejumi kartu su žmona ir šešiais vaikais, kurdamas šią kolekciją išleido apie 10 mln. kronų (1,24 mln. litų) asmeninių lėšų.

Vieno seno namo dviejuose aukštuose įsikūrusį muziejų, atskleidžiantį senovinių ir šiuolaikinių tualetų paslaptis, per mėnesį aplanko apie 600 žmonių.

„Kai kurie pamato naktipuodį su dangčiu ir sušunka: „Viešpatie – mes visą gyvenimą iš tokio valgydavome sriubą!“ – šypsojosi J.Sedlačekas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų