Vakarų Prancūzijoje gyvenantis Didier Jambart buvo gerbiamas žmogus ir doras bendruomenės narys, mylintis tėvas ir vyras, tačiau per dvejus metus, kuomet vartojo vaistą „Requip“, tapo priklausomas nuo sekso ir žaidimų. Sekso troškimo apsėstas vyras net pardavė vaikų žaislus ir ėmė save siūlyti internete.
Anot dailymail.co.uk, trečiadienį Prancūzijos teismas priėmė sprendimą, kuriuo britų farmacijos kompanija „GlaxoSmithKline“ pripažinta kalta, ji vyrui turės sumokėti kompensaciją – 160 000 svarų.
Vyras, stovėdamas šalia savo žmonos Christine, braukė ašaras, kuomet teisėjai patvirtino, kad būtent dėl vaistų vyro gyvenimas buvo tapęs tikru pragaru. Išgirdęs nuosprendį žurnalistams vyras teigė, kad „tai puiki diena“, mat teismas atmetė farmacijos kompanijos apeliacinį skundą. Vyras teigė dabar galėsiantis ramiai miegoti, tačiau pridūrė, kad skausmo, kurį jis patyrė, pinigai niekada neatpirks.
AFP/Scanpix nuotr./Didier Jambart |
Jo žmona teigė, kad prireikė septynerių metų kovos, kad būtų pripažinta, jog farmacijos bendrovė melavo ir sugriovė gyvenimą.
Anksčiau D.Jambart dirbo banke vadybininku, buvo vietos tarybos narys, turi du vaikus. Jis aštuonis kartus bandė nusižudyti, galiausiai tapo priklausomu nuo sekso ir lošimų. Jis ištuštino savo banko sąskaitą, pardavė vaikų žaislus, vogė iš kolegų, draugų ir kaimynų. Iš viso vyras pralošė 82 000 eurų, daugiausia pinigų neteko statydamas lažybų bendrovėse ir buvo pamišęs dėl „gėjų sekso“.
Jis ėmė ieškoti partnerių, eidavo į susitikimus ir viename jų buvo išprievartautas.
Šeima iš pradžių negalėjo suprasti, kas vyksta. Tačiau jo elgesys normalizavosi, kuomet paskaitęs apie vaistą internetinėje svetainėje, D.Jambart nustojo juos vartoti, mat aptiko informacijos, kad priklausomybės priežastimi tapo būtent vaistai.
Teisme pagrindiniu ginklu tapo tai, kad įspėjimai apie galimą šalutinį poveikį buvo viešai paskelbti tik 2006-aisiais. Nukentėjusiojo žmona teigia, kad farmacijos kompanija turėjo pacientus informuoti anksčiau.
Teisminio proceso metu „GlaxoSmithKline“ atstovai teigė turintys rimtų abejonių, kad priklausomybes sukėlė vaistai.