Atlikus tyrimą nustatyta, kad būtent šis tinklas 2020–2022 metais kontroliavo srautus migrantų, bandančių iš Prancūzijos atplaukti į Angliją. Per tokias pavojingas keliones pastaraisiais metais žuvo dešimtys žmonių.
Griežčiausia 15 metų laisvės atėmimo bausmė skirta 26 metų Irako piliečiui Mirkhanui Rasoului (Mirchanui Rasului), kuris kaltinamas vadovavęs tinklui.
Kitiems 17 kaltinamųjų, tarp kurių yra ir viena moteris, teismas šiauriniame Lilio mieste skyrė laisvės atėmimo nuo vienerių iki 12 metų bausmes.
M. Rasoulas, užsiauginęs tamsią barzdą, sėdėjo stikliniame kaltinamųjų narve, vilkėdamas juodą dygsniuotą liemenę, ir ramiai klausėsi teisėjo skelbiamo nuosprendžio.
Vyras jau du kartus buvo nuteistas už padėjimą neteisėtai apsigyventi Prancūzijoje.
Be to, spalį M. Rasoulas trečią teismo proceso dieną buvo pašalintas iš posėdžio salės dėl grasinimų vertėjams.
Dar devyniems kaltinamiesiems, kurie buvo nuteisti už akių, išduoti arešto orderiai.
„Kaltinamieji yra ne savanoriai, padedantys kitiems asmenims, o mirties pardavėjai“, – teismo proceso metu sakė prokuroras ir pasakojo, kaip į laivus būdavo grūdami keleiviai.
Žmonių laivuose skaičius, anot jo, 15 kartų viršijo jų teorinę talpą.
Per daugiau kaip 50 kratų, kurias bendrai vykdė Prancūzija, Vokietija, Belgija, Nyderlandai ir Jungtinė Karalystė (JK), koordinuojant Europolo ir Eurojusto agentūroms, konfiskuota 1 200 gelbėjimosi liemenių, beveik 150 pripučiamų valčių ir 50 valčių variklių.