2016 12 12 /15:41

Prancūzija kaltina Rusiją „nuolat meluojant“ apie Siriją

Prancūzija pirmadienį apkaltino Rusiją nuolat meluojant apie savo vaidmenį Sirijoje ir pareiškė, kad ši valstybė tvirtina kovojanti su „Islamo valstybės“ (IS) grupuote, nors iš tikrųjų ji tik remia Basharo al Assado režimą.
Jeanas Marcas Ayrault
Jeanas Marcas Ayrault / „Scanpix“/AP nuotr.

Per dar vieną derybų ratą savaitgalį tarp Rusijos ir JAV dėl kruvino konflikto užbaigimo nebuvo padaryta jokios pažangos, o Sirijos prezidento pajėgos baigia užgniaužti sukilėlių pasipriešinimą antrame pagal dydį Sirijos mieste Alepe.

Anot Prancūzijos užsienio reikalų ministro Jeano-Marco Ayrault, tos derybos žlugo, „nes vyksta dvigubos derybos ir kažkoks nuolatinis melas“ iš Rusijos pusės.

„Viena vertus, jie sako: kalbėkimės, kalbėkimės ir pasiekime paliaubas“, – sakė J.M.Ayrault, atvykęs į Briuselį įprastam ES užsienio reikalų ministrų susitikimui.

„Kita vertus, jie tęsia karą – ir tai yra totalinis karas; juo siekiama išsaugoti B.al Assadą ir užimti Alepą“, – sakė jis.

Prancūzijos diplomatijos vadovas sakė, kad Rusija sutelkė tiek daug jėgų į Alepą, kad IS džihadistams atsivėrė galimybė vėl užimti senovinį Palmyros miestą.

Pasak jo, veiksmai Sirijoje atskleidė tikruosius Maskvos prioritetus konflikte, kuris jau pareikalavo per 300 tūkst. žmonių gyvybių. IS sekmadienį vėl užėmė Palmyrą.

Žuvo civiliai

Tuo metu per aviacijos smūgius IS kontroliuojamuose centrinės Sirijos kaimuose pirmadienį žuvo mažiausiai 34 civiliai, tarp jų 11 vaikų, pranešė padėtį šalyje stebinti organizacija.

Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) nurodė, kad auštant per antskrydžius buvo smogta Okairabatui ir netoliese esantiems kitiems kaimams Hamos provincijoje.

„Yra dešimtys sužeistų žmonių, žuvusiųjų skaičius gali didėti, nes kai kurie sužeistieji yra kritinės būklės ir trūksta medicinos priemonių“, – nurodė SOHR.

Organizacijos vadovas Rami Abdel Rahmanas sakė negalintis patvirtinti, kas bombardavo – Sirijos ar Rusijos lėktuvai.

Jis atkreipė dėmesį į uždusimo atvejus, bet negalėjo patvirtinti kaltinimų dėl cheminės atakos.

Jungtinių Tautų įsteigta komisija – Jungtinis tyrimų mechanizmas – per metus trukusį tyrimą nustatė, kad Sirijos vyriausybinės pajėgos 2014 ir 2015 metais kaltos dėl trijų chloro dujų atakų kaimuose.

Ši komisija, kurioje dirba JT pareigūnai ir ekspertai iš Cheminių ginklų uždraudimo organizacijos (OPCW), taip pat nustatė, kad IS, 2014 metais užėmusi dideles Irako ir Sirijos teritorijų dalis, yra atsakinga už 2015 metų rugpjūtį Sirijoje buvusią iprito ataką.

Okairabatas yra į šiaurės vakarus nuo senovinio dykumų miesto Palmyros, kurį šį savaitgalį vėl užėmė IS.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų