Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Prancūzija paskelbė apie ginklų pardavimą Armėnijai

Prancūzija pirmadienį paskelbė apie gynybinės įrangos pardavimą Armėnijai, Azerbaidžanui pradėjus karines pratybas su savo sąjungininke Turkija.
AFP-Scanpix nuotr.
AFP-Scanpix nuotr.

Apie sandorį paskelbta praėjus kelioms savaitėms po to, kai Baku iš armėnų separatistų atsiėmė Kalnų Karabachą, ir Jerevanui baiminantis, kad dabar Azerbaidžanas gali siekti atakuoti Pietų Armėniją.

Prancūzijos gynybos ministras Sebastienas Lecornu (Sebastjenas Lekorniu) žurnalistams sakė, kad Armėnija iš Prancūzijos gynybos grupės „Thales“ nusipirks tris radarų sistemas „Ground Master 200“ (GM200), tačiau finansinių detalių neatskleidė.

Ši sistema, kuri jau naudojama Ukrainoje, pasižymi puikiais aptikimo pajėgumais, sakė S, Lecornu spaudos konferencijoje kartu su Armėnijos gynybos ministru Surenu Papikianu.

Ministrai taip pat pasirašė ketinimų protokolą dėl Armėnijos oro gynybos sistemų. Jame taip pat dalyvauja „Thales“ ir Europos raketų gamintoja MBDA, naujienų agentūrai AFP sakė S. Lecornu atstovė spaudai.

S. Lecornu sakė, kad ketinimų protokolas susijęs su „Mistral“ tipo įrangos pirkimu, turint omenyje trumpojo nuotolio oro gynybos raketų sistemą.

„Aptikimas turi prasmę tik tuo atveju, jei kartu su juo įdiegiami intervencijos ir atakų iš dangaus perėmimo moduliai“, – teigė S. Lecornu.

„Šiuos ginklus įsigyja Armėnijos ministerija, kuriai bus taikomos eksporto licencijos“, – pridūrė jis.

Jis tvirtino, kad ginklai yra gynybinio pobūdžio.

„Tai ginklų sistema, kuri dėl savo prigimties gali būti naudojama tik tada, kai vyksta agresija Armėnijos teritorijoje ir dažnai, kai yra susijusi su civiliais gyventojais“, – sakė S. Lecornu.

Armėnija taip pat pasirašė sutartį dėl naktinio matymo akinių pirkimo iš Prancūzijos grupės „Safran“, sakė Gynybos ministerijos atstovė spaudai.

Armėnijos gynybos ministerijos pareiškime teigiama, kad ministrai aptarė gynybos klausimus ir kad vėliau abi šalys pasirašė dokumentus, susijusius su dvišaliu bendradarbiavimu.

Prancūzijos užsienio reikalų ministrė Catherine Colonna (Katrin Kolona) vizito spalio pradžioje metu sakė, kad Paryžius sutiko tiekti karinę įrangą šiai nedidelei Pietų Kaukazo valstybei.

Po šio pranešimo Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Aliyevas (Ilchamas Alijevas) atsisakė susitikti su Armėnijos ministru pirmininku Nikolu Pašinianu ir surengti derybas Ispanijoje.

Azerbaidžanas  pasmerkė tai, ką pavadino Prancūzijos militarizavimo politika Pietų Kaukaze.

Prancūzija, kurioje gyvena didelė armėnų diaspora, padėjo tarpininkauti sprendžiant dešimtmečius trunkantį Armėnijos ir Azerbaidžano teritorinį ginčą.

Anksčiau pirmadienį Azerbaidžanas pranešė, kad pradėjo bendras karines pratybas su savo sąjungininke Turkija netoli sienos su Armėnija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs