Pasak Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos atstovo spaudai Christophe'o Lemoine'o (Kristofo Lemono), Paryžius apgailestauja, kad Sakartvelo parlamentas priėmė šį įstatymą, nepaisant to, kad jis nesuderinamas su pagrindinėmis ES vertybėmis ir principais“.
„Pilietinės visuomenės ir nepriklausomos žiniasklaidos vaidmuo yra gyvybiškai svarbus demokratiniam gyvenimui“, – sakė jis.
„Sakartvelo valdžios institucijos yra atsakingos už jų darbui ir saugumui palankios aplinkos palaikymą ir stiprinimą“, – tęsė atstovas spaudai.
Anksčiau šį mėnesį Sakartvelo parlamentas priėmė „užsienio įtakos“ įstatymą, nepaisydamas masinių protestų ir užsienio šalių raginimų jį atšaukti.
Įstatymu reikalaujama, kad nevyriausybinės organizacijos ir žiniasklaidos priemonės, gaunančios daugiau kaip 20 proc. finansavimo iš užsienio, įsiregistruotų kaip „užsienio įtakos agentai“.
Kritikai smerkia šį įstatymą, teigdami, kad jis primena Rusijos teisės aktus, kuriais siekiama nutildyti Maskvos oponentus. Briuselis įspėjo, kad įstatymas nesuderinamas su ilgalaikiu Sakartvelo siekiu įstoti į ES, kuris yra įtvirtintas šalies konstitucijoje ir kurį, kaip rodo viešosios nuomonės apklausos, remia daugiau kaip 80 proc. kartvelų.
Įstatymą vetavo Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili, tačiau antradienį parlamentas jos veto atmetė.