Atsakomybės dėl šio išpuolio neprisiėmė jokia organizacija; 19 tonų sunkvežimį, kuris traiškė žmones, šventusius Bastilijos paėmimo dieną Rivjeros mieste Nicoje, vairavo 31-erių Mohamedas Lahouaiejas-Bouhlelis.
Apie 30 tūks. žmonių vaikštinėjo Anglų bulvaru, kartu su draugais ir artimaisiais grožėjosi fejerverkais tą naktį, kuri virto siaubu - dešimtys sumaitotų lavonų liko gulėti palmių įrėmintame bulvare, juo pravažiavus vienam sunkvežimiui.
Prezidentas Francois Hollande'as sakė, kad gedulas visoje šalyje truks tris dienas, ir perspėjo, jog aukų skaičius dar gali didėti, nes daugiau kaip 50 sunkiai sužeistųjų tebekovoja dėl savo gyvybės.
Šios žudynės vėl sukrėtė Prancūziją po dviejų teroro aktų 2015 metais ir vėl pabrėžė klausimus, susijusius su žvalgybos ir saugumo sistemos trūkumais, neleidžiančiais užbėgti už akių mirtiniems išpuoliams.
Šeštadienį F.Hollande'as turėtų susitikti su saugumo tarnybų vadovais, o vidurdienį visa šalis tylos minute pagerbs žuvusiuosius.
Prancūzijos teisingumo ministras Jeanas-Jacques'as Urvoasas penktadienį sakė žurnalistams Paryžiuje, kad Prancūzijos ir Tuniso pilietis M.Lahouaiejas-Bouhlelis anksčiau buvo dėl lengvo nusikaltimo – susipykęs su kitu vairuotoju, metė į jį medinį padėklą.
Pasak ministro, M.Lahouaiejas-Bouhlelis buvo lygtinai nuteistas dėl to, kad anksčiau niekad nebuvo teistas. Jis privalėjo kartą per savaitę lankytis Nicos policijos nuovadoje. Jis griežtai laikėsi šių įpareigojimų, pridūrė J.-J.Urvoasas.
Prokuratūra anksčiau penktadienį taip pat nurodė, kad M.Lahouaiejas-Bouhlelis buvo visiškai nežinomas žvalgybos tarnyboms.
Nors ministras pirmininkas Manuelis Vallsas spėjo, kad šis tunisietis galėjo būti susijęs su radikaliuoju islamu, vidaus reikalų ministras Bernard Cazeneuve'as sakė, jog dar per anksti kalbėti apie tokį ryšį.