Prancūzijos naujienų kanalas BFMTV atleido vedėją po išorės įtakos tyrimo

Pagrindinis Prancūzijos 24 valandas per parą transliuojantis naujienų kanalas BFMTV ketvirtadienį pranešė, kad po atlikto tyrimą dėl įtariamos išorės įtakos atleido vieną laidų vedėją, sakoma bendrovės pranešime, su kuriuo susipažino naujienų agentūra AFP.
BFMTV televizijos laidų vedėjas Rachidas M'Barki
BFMTV televizijos laidų vedėjas Rachidas M'Barki / „IMAGO“/„Scanpix“

Rachidas M'Barki buvo atleistas šią savaitę, tyrimui parodžius, kad keliuose 2021–2022 metais transliuotuose segmentuose nesilaikyta tinkamo redakcinio proceso, pranešime teigė generalinis direktorius Marcas-Olivier Fogielis.

Šie segmentai buvo susiję su Rusijos oligarchų, Kataro ir Vakarų Sacharos klausimais. Žurnalistų kolektyvas „Forbidden Stories“ susiejo šį atvejį su Izraelio įmonės, pavadintos „Team Jorge“, siekiu klientų naudai daryti įtaką rinkimams visame pasaulyje.

Sausio mėnesį kanalas pradėjo tyrimą dėl savo garsaus vedėjo R.M'Barki darbo.

Atitinkamose ataskaitose sakoma, kad „už šiuos trūkumus atsakingas tik vienas žurnalistas, kuris nesilaikė redakcijoje galiojančių taisyklių“, teigė M.-O.Fogielis.

Jis pridūrė, kad televizijos kanalas taip pat pateikė teisinį skundą – ne asmeniškai prieš žurnalistą – dėl prekybos poveikiu, kurio auka tapo kanalas.

Anot jo, dabar BFMTV „dar labiau sustiprins“ savo redakcinę kontrolę.

„Forbidden Stories“ tyrime, kurį atliko tokie leidiniai kaip britų „The Guardian“, prancūzų „Le Monde“, vokiečių „Der Spiegel“ ir ispanų „El Pais“, minėta Izraelio įmonė kaltinama tuo, kad įsilaužimo, sabotažo ir dezinformacijos skleidimo priemonėmis siekė paveikti daugiau kaip 30 rinkimų visame pasaulyje.

Jie teigė, kad R.M'Barki atvejis yra tik nedidelis pavyzdys, parodantis dezinformacijos darbo mastą. Jis buvo nušalintas nuo pareigų sausio 11 dieną, likus mažiau nei mėnesiui iki tyrimo paskelbimo.

Tyrimo metu nustatyta, kad įmonė kanalui BFMTV pateikė pranešimų apie sankcijų Rusijai poveikį jachtų pramonei Monake.

Vasario pradžioje kalbėdamas su leidiniu „Politico“ R.M'Barki pripažino, kad naudojosi informacija, kuri nebuvo patikrinta pagal įprastas kanalo procedūras.

„Nieko neatmetu. Galbūt buvau apgautas, nors to nesijautė, arba to, kad dalyvavau operacijoje... Priešingu atveju nebūčiau to daręs“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai