Prancūzijos politikos lyderei M.Le Pen gresia kalėjimas ir nušalinimas nuo valdžios

Nagrinėjant bylą, kurioje Prancūzijos dešinųjų lyderė Marine Le Pen ir dar 24 asmenys kaltinami Europos Sąjungos lėšų pasisavinimu, Paryžiaus prokuroras pareikalavo politikei skirti penkerių metų laisvės atėmimo bausmę ir penkeriems metams uždrausti eiti pareigas viešajame sektoriuje, skelbia britų leidinys „The Guardian“.
Prancūzijos dešiniųjų lyderė Marine Le Pen
Prancūzijos dešiniųjų lyderė Marine Le Pen / „Shutterstock“

Teismo procesas, kuris vyksta praėjus beveik dešimtmečiui nuo pradinio tyrimo pradžios, grasina pakenkti M.Le Pen partijos „Nacionalinis ralis“ pastangoms pagerinti savo įvaizdį prieš 2027 m. prezidento rinkimus, kuriuos, daugelio nuomone, ji galėtų laimėti.

Trečiadienį Paryžiaus prokuroras paprašė skirti M.Le Pen 300 tūkst. eurų baudą, penkerių metų laisvės atėmimo bausmę ir draudimą kandidatuoti į valstybės tarnybą.

Jei teismas pripažins ją kalta, M.Le Pen negalės dalyvauti rinkimuose, net jei ji apskųs nuosprendį.

Teismo procesas vyks iki lapkričio 27 d., po to teisėjai pasitrauks svarstyti nuosprendžio ir tarsis, kokią bausmę skirti, atsižvelgdami į prokuroro prašymus. Tikėtina, kad nuosprendis bus paskelbtas 2025 m. pradžioje.

M.Le Pen, "Nacionalinio ralio" partija, ir dar 24 asmenys - partijos pareigūnai, darbuotojai, buvę įstatymų leidėjai ir parlamentarų padėjėjai - kaltinami naudoję Europos Parlamento lėšas, kad sumokėtų darbuotojams Prancūzijoje, dirbusiems jų partijai, kuri tuo metu vadinosi "Nacionalinis frontas".

RN, kaip ir kitos kraštutinių dešiniųjų partijos visame žemyne, po gerų rezultatų Europos Parlamento rinkimuose birželio mėn.

\/Marine Le Pen
\/Marine Le Pen

„Įstatymas galioja visiems“, - pareiškė prokuroras Nicolas Barretas teismui, M.Le Pen sėdint pirmoje kaltinamųjų suolo eilėje, ir pridūrė, kad šis draudimas "uždraus kaltinamiesiems kandidatuoti būsimuose vietos ar nacionaliniuose rinkimuose".

„Manau, kad prokurorai nori atimti iš Prancūzijos žmonių galimybę balsuoti už tuos, už kuriuos jie nori“, - vėliau sakė M.Le Pen.

Įtariama fiktyvių darbo vietų sistema, apie kurią pirmą kartą buvo pranešta 2015 m., apima 2004-2016 m. parlamento narių padėjėjų sutartis.

Praėjusį mėnesį kreipdamasi į teismą M.Le Pen sakė esanti nekalta.

„Visiškai nesijaučiu padariusi nė menkiausio pažeidimo ar atlikusi menkiausią neteisėtą veiksmą“, - pareiškė ji.

Praėjusį mėnesį paklausta, kaip tiksliai ji pasirinko savo tariamus parlamento padėjėjus ir kokios buvo jų užduotys, M.Le Pen pateikė bendro pobūdžio atsakymus arba sakė, kad neprisimena.

Jei M.Le Pen bus nuteista, ji galės pateikti apeliacinį skundą.

Europos Parlamento institucijos teigė, kad įstatymų leidžiamoji valdžia dėl darbo vietų schemos prarado 3 mln. eurų. partija grąžino 1 mln. eurų, o tai, anot jos, nėra kaltės pripažinimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis