Skandalas dėl žmonos fiktyvaus įdarbinimo sužlugdė konservatoriaus F.Fillono 2017 metų prezidento rinkimų kampaniją ir atvėrė kelią į šį postą centristui Emmanueliui Macronui, kuris praėjusį mėnesį buvo perrinktas antrai kadencijai.
2020 metais žemesnės instancijos teismas 68-erių ekspremjerą nuteisė kalėti penkerius metus, kurių treji skirti lygtinai.
Lapkričio mėnesį per apeliacinio teismo posėdį prokurorai sakė, jog esama aiškių įrodymų, kad ekspremjeras ir Marcas Joulaud, užėmęs jo vietą parlamente, kai šis dirbo vyriausybėje, fiktyviai įdarbino F.Fillono žmoną Penelope parlamento nario padėjėja Sarto departamente. 1998–2013 metais P.Fillon gaudavo parlamentaro padėjėjos atlyginimą, nors iš tikrųjų nieko nedirbo.
Be laisvės atėmimo bausmių ir baudų, teismas 2020 metais įpareigojo Fillonus ir M.Joulaud grąžinti daugiau nei milijoną eurų Prancūzijos Nacionaliniam Susirinkimui.
Teismas taip pat uždraudė F.Fillonui 10 metų eiti viešąsias pareigas. Jo žmonai, dirbančiai vietos tarybos nare, eiti viešąsias pareigas uždrausta dvejus metus.
Penelope taip pat buvo įdarbinta „literatūros konsultante“ literatūros žurnale „Revue des Deux Mondes“, priklausančiame milijonieriui Marcui Ladreit de Lacharriere'ui. Pasak prokurorų, jos įdarbinimas buvo M.Ladreit de Lacharriere'o „malonė“ savo draugui F.Fillonui.
Pats M.Ladreit de Lacharriere'as 2018 metais teisme pripažino savo kaltę, nurodęs, kad darbas buvo iš dalies fiktyvus.
Prokurorai ragino apeliacinį teismą skirti F.Fillonui griežtesnę bausmę, įskaitant penkerius metus nelaisvės ir 375 tūkst. eurų baudą už neteisėtą valstybės lėšų naudojimą, slaptą susitarimą ir neteisėto bendrovės turto naudojimo slėpimą.
Jie taip pat nori, kad P.Fillon būtų skirta dvejų metų lygtinė bausmė ir 100 tūkst. eurų bauda.
Per bylos nagrinėjimą apeliaciniame teisme Fillonai laikėsi savo gynybos pozicijos, kad Penelope darbas Sarto departamente buvo „neesminis“, bet labai „realus“, o jų advokatai piktinosi žiniasklaidos sukeltu ažiotažu.
Manoma, kad nė vienas iš Fillonų pirmadienį neatvyks į teismą.
Pasitraukęs iš politikos, F.Fillonas dirbo Rusijos naftos chemijos milžinės „Sibur“ ir naftos bendrovės „Zarubežneft“ valdybose.
Rusijai įsiveržus į Ukrainą, jis pasitraukė iš pareigų abiejose įmonėse.