Antradienį šimtams tūkstančių žmonių išėjus į gatves, abi pusės tvirtai laikėsi savo pozicijų prieš numatytą virtinę susitikimų, vyriausybės pareigūnams sakant, kad jie pasirengę derėtis.
Profesinių sąjungų lyderiai žadėjo tęsti streiką, kol bus atsisakyta pensijų reformos, o vyriausybė gynė savo planą sujungti 42 esamas pensijų schemas į vieną taškais grindžiamą sistemą.
Augant įtampai, griežto kurso besilaikanti profsąjunga CGT paskelbė antradienį nutraukusi elektros tiekimą dešimtims tūkstančių namų pietvakariniame Žirondos departamente, Lione, Nante bei Orleane, taip pat maždaug 2 tūkst. namų ūkių Paryžiuje. Profsąjunga įspėjo, kad be elektros liks dar daugiau namų.
Antradienį vėlai vakare surengtame susitikime keturios profsąjungos, tarp jų CGT, sutarė tęsti streiką, sukėlusį viešojo transporto chaosą sostinėje ir kituose šalies miestuose, sutrikdžiusį regioninių ir tarptautinių traukinių eismą ir smarkiai paveikusį skrydžius.
Profesinės sąjungos paragino savo narius kalėdinių švenčių laikotarpiu imtis „vietinių veiksmų“ ir pažadėjo, kad nenutrauks savo akcijos, kol nebus atšaukta pensijų reforma.
„Patobulinti kai kuriuos elementus“
Kritikai teigia, kad po numatytos pertvarkos milijonai žmonių bus priversti toliau dirbti ir sulaukę oficialaus pensinio amžiaus – 62 metų, nes plane numatyta, kad teisė į visą pensiją būtų įgyjama tik sulaukus 64 metų.
Vyriausybė tikina, kad naujoji sistema bus sąžiningesnė ir skaidresnė, o moterys ir mažai uždirbantieji gaus didesnes pensijas.
„Mano pasiryžimas, taip pat vyriausybės ir daugumos pasiryžimas, yra tvirti“, – sakė ministras pirmininkas Edouardas Philippe'as parlamentarams naujo derybų raundo išvakarėse.
Prezidento Emmanuelio Macrono biuras trečiadienį paskelbė, kad valstybės vadovas neatsisakys plano, bet „norėtų patobulinti“ kai kuriuos jo elementus.
Su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs prezidentūros atstovas sakė, kad vienas elementų, kurį būtų galima tobulinti, yra numatytas naujas pensinis amžius, kurio sulaukus būtų įgyjama teisė į visą pensiją.
E.Macronas viliasi, kad derybos su profesinių sąjungų lyderiais leis paskelbti streiko „pauzę“, kad žmonėms nereikėtų atsisakyti savo kelionių planų artėjant šventėms, pridūrė pareigūnas.
Antradienį maždaug 615 tūkst. žmonių dalyvavo visoje šalyje vykusiose demonstracijose, kurių būta per 100, informavo Vidaus reikalų ministerija.
CGT savo ruožtu paskelbė triskart didesnį protestuotojų skaičių.
Prie transporto darbuotojų streiko prisidėjo mokytojai, ligoninių darbuotojai ir valstybės tarnautojai.
Paryžiuje policija panaudojo ašarines dujas prieš protestuotojus, svaidžiusius į pareigūnus įvairius daiktus; 30 asmenų buvo sulaikyti.
Tai buvo jau trečioji didelio masto demonstracija Prancūzijos sostinėje nuo gruodžio 5-osios, kai prasidėjo streikas. Į ją susirinko apie 76 tūkst. žmonių.