Prancūzijos vyriausybė stengiasi sušvelninti ginčą su Italija dėl migracijos problemų

Prancūzijos vyriausybė penktadienį stengėsi sušvelninti naują ginčą su Italija dėl migracijos problemų, sakydama, kad Paryžius nesiekia atstumti savo Europos Sąjungos partnerės ir jos ministrės pirmininkės Giorgios Meloni.
Prancūzijos vyriausybės atstovas Olivier Veranas
Prancūzijos vyriausybės atstovas Olivier Veranas / „AFP“/„Scanpix“

Italijos užsienio reikalų ministras ketvirtadienį atšaukė kelionę į Paryžių dėl, jo nuomone, nepriimtinų Prancūzijos vidaus reikalų ministro Geraldo Darmanino komentarų, kad Italijos premjerė G.Meloni nesugeba išspręsti migracijos problemų šalies viduje.

„Vidaus reikalų ministras niekaip nenorėjo atstumti Italijos, – penktadienį televizijos kanalui „Cnews“ sakė Prancūzijos vyriausybės atstovas Olivier Veranas . – Mes ir toliau bendradarbiaujame su italais.“

„Diskutuojame su italais – jie mėgsta politiką, bet nori viską daryti savaip ir nori, kad kiti jiems leistų, – pridūrė jis. – Ir tai gerai, nes mes neketiname elgtis kitaip.“

Italijos žiniasklaida penktadienį pranešė, kad Romą įsiutino G.Darmanino komentarai, o G.Meloni esą net ketina atšaukti planuotą kelionę į Paryžių, kurios metu turėtų susitikti su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu.

Ketvirtadienį duodamas interviu televizijai Italijos užsienio reikalų ministras Antonio Tajani pavadino G.Darmanino pastabas dūriu į nugarą ir pridūrė laukiantis, kol jis atsiprašys ministrės pirmininkės, vyriausybės ir Italijos.

Pastaraisiais metais Prancūzijos ir Italijos vyriausybės ne kartą konfliktavo dėl bendros sausumos sienos valdymo ir humanitarinės pagalbos laivų su migrantais, išgelbėtais bandant perplaukti Viduržemio jūrą, priėmimo.

Prancūzijos transporto ministras Clement'as Beaune'as, artimas E.Macrono sąjungininkas ir buvęs Europos reikalų ministras, penktadienį duodamas atskirą interviu buvo ne toks santūrus kaip O.Veranas.

Jis pabrėžė politinius skirtumus tarp G.Meloni dešiniojo sparno vyriausybės ir E.Macrono proeuropietiško centristinio kabineto.

„Nėra tokio migracijos klausimo sprendimo, kuris neapimtų Europos bendradarbiavimo“, – sakė C.Beaune'as radijui „Europe 1“.

„Ir jūs matote, kad kiekvieną kartą, kai bandoma veikti savarankiškai, nesvarbu, kurioje šalyje, tai nepasiteisina“, – pridūrė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai