Tuo tarpu „Greenpeace“ pareiškė, kad vienas iš jų aktyvistų buvo pervertas žeberklu.
Skandalas kilo, kai „Greenpeace“ paskelbė, kad jos savanoriai penktadienį per „nesmurtinę“ akciją mėgino išlaisvinti tunus iš komercinės žvejybos tinklo ir kad prancūzų žvejai peršovė harpūnu koją vienam britų aktyvistui.
Prancūzijos žvejus užpuolė šalmus užsidėję „Greenpeace“ aktyvistai, pasiruošę smurto operacijai ir ją vykdę – sunaikinę darbo įrankį“, – sakoma Prancūzijos nacionalinio jūros žuvų išteklių komiteto pranešime.
„Mėginusi įtikinti, jog būtina paprastuosius tunus paskelbti nykstančia rūšimi, remdamasi klaidingai interpretuojamais moksliniais faktais apie šių žuvų ištekliu, („Greenpeace“) dabar mano turinti teisę puldinėti žvejus jūroje“, – pridūrė agentūra.
Institucija taip pat nurodė, kad „Greenpeace“ minimas „harpūnas“ iš tikrųjų tebuvo laivo kobinys.
„Greenpeace“ penktadienio vakarą pranešė, kad sužeistas Didžiosios Britanijos pilietis Frankas Hustonas buvo nugabentas į ligoninę Maltoje, kur jam buvo atlikta operacija.
„Jo gyvybei pavojus negresia, tačiau būklė rimta“, – sakė „Greenpeace“ Prancūzijos skyriaus atstovė Isabelle Philippe.
Žaliųjų organizacija nurodė, kad Viduržemio jūroje patruliuoja du jos laivai – „Rainbow Warrior“ ir „Arctic Sunrise“, persekiojantys žvejybos laivus per trumpą tunų žvejybos sezoną.
Dėl intensyvios žvejybos tunų ištekliai Viduržemio jūroje ir Atlanto vandenyno rytuose, kur šios žuvys atplaukia neršti, sumažėjo iki 80 procentų.
Anksčiau šiais metais Europos Sąjunga ir JAV pasisakė už tarptautinį draudimą prekiauti tuose vandenyse sugautais tunais, tačiau dėl sėkmingo Japonijos lobizmo šis pasiūlymas buvo atmestas.