„Mes ne tik jus mylim, mums jūsų reikia. Kas dar parems mus saugant sveiką protą šiame neramiame mūsų žemyne? – ragindamas kaimynus pasilikti Bendrijoje angliškai rašė AD savo tekste per du puslapius. – ES be JK (Jungtinės Karalystės) būtų kaip arbata be pieno. Karti. Tad prašom pasilikti. Pasilikite su mumis.“
Toks prašymas iš už Šiaurės jūros pasigirdo kitą dieną po to, kai Britanijos išstojimo iš ES šalininkų kampanija prieš birželio 23 dieną rengiamą referendumą šiuo klausimu gavo didžiulį postūmį – populiariausio britų bulvarinio laikraščio „The Sun“ paramą.
Ruperto Murdocho laikraščio sprendimas nebuvo netikėtas, turint omenyje euroskeptiškus jo straipsnius, bet jis prisidėjo prie neseniai atliktų apklausų rezultatų, kurie rodė stiprėjant pasitraukimo šalininkų stovyklą.
„Labas, Britanija, skambina tavo kaimynė. Prašom mūsų nepalikti“, – tokiais žodžiais prasideda AD laiškas, adresuotas „mūsų mylimiems britams“.
Olandai ne tik „laisvai“ jaučiasi Britanijoje: jų karalius Viljamas III Oranietis vedė Anglijos karalienę Mariją II, tad olandai ir britai, „šiaip ar taip, yra giminės“.
Be tokių dievinamų britų kaip „bitlai“ ir „One Direction“, daugelis olandų „atmintinai žino „Monty Python“ skečą „Dead Parrot“, – rašo AD.
„Ir kiekvienais metais mes su didžiausia pagarba prisimename visus tuos, kurie krito, kad išvaduotų mūsų šalį nuo nacių okupacijos Antrojo pasaulinio karo metais“, – sakoma laiške.
Tačiau dabar britai galvoja „plukdyti savo plūduriuojančią šalį tolimų krantų link, kaip sako jų didžiausias laikraštis „The Sun“.
„Kalbėdami kaip dėdė olandas, turime jums pasakyti, kad tai nėra gera mintis“, – rašė AD.
Šiek tiek ironiškas laiškas yra pasirašytas taip: „Geriausi linkėjimai, jūsų kaimynai.“
Prie laiško pridėtas kai kurių geriausių su britais susijusių dalykų sąrašas; jame – karalienės Elizabeth II pobūviai sode, televizijos šou „Coronation Street“, angliški pusryčiai ir tokie kultūros fenomenai kaip Davidas Bowie ir Freddie Mercury.