Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 01 22 /09:28

Prezidentas E.Mnangagwa numalšinus protestus sugrįžo į Zimbabvę

Zimbabvės prezidentas Emmersonas Mnangagwa antradienį sugrįžo į Hararę, informavo valstybinė žiniasklaida.
Emmersonas Mnangagwa prisaikdintas Zimbabvės prezidentu
Emmersonas Mnangagwa sugrįžo į Zimbabvę / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pranešama, kad dėl šalyje įsiplieskusių protestų, kuriuos negailestingai numalšino saugumo pajėgos, prezidentas atšaukė likusią kelionės po užsienio valstybes dalį.

Policija ir kariuomenė pradėjo didelio masto operaciją prieš įtariamus praėjusią savaitę surengtų demonstracijų organizatorius ir jose dalyvavusius protestuotojus bei aktyvistus. Protestai prasidėjo šalyje smarkiai pabrangus kurui.

Per operaciją žuvo mažiausiai 12 žmonių, dar 78 buvo pašauti ir hospitalizuoti, pranešė nevyriausybinė organizacija „Zimbabwe Human Rights NGO Forum“, užfiksavusi per 240 užpuolimo ir kankinimo incidentų.

„Džiaugiuosi, kad šalyje yra ramu. Mūsų žmonės turėtų sutelkti dėmesį į savo darbus, – kalbėjo pirmadienį vėlai vakare į Zimbabvę grįžęs E.Mnangagwa. – Yra komunikacijos kanalų. Norime, kad Zimbabvė vystytųsi.“

Zimbabvės Aukštasis Teismas pirmadienį nutarė, kad vyriausybė neturėjo teisės įsakyti išjungti internetą visoje šalyje įsižiebus demonstracijoms.

Teisėjas Owenas Tagu, skelbdamas nuosprendį žmogaus teisių gynėjų ir žurnalistų iškeltoje byloje, pareiškė, jog „paaiškėjo, kad ministrai neturėjo įgaliojimų duoti tokio nurodymo“.

Antradienio rytą internetas ir socialiniai tinklai jau veikė įprastai.

Žada tirti nusižengimus

Sugrįžęs E.Mnangagwa pažadėjo, kad bus atliktas tyrimas dėl saugumo pajėgų susidorojimo su praėjusią savaitę vykusių demonstracijų organizatoriais ir dalyviais.

„Saugumo pajėgų smurtas ir nusižengimai yra nepriimtini ir tolygūs naujosios Zimbabvės išdavimui, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė prezidentas. – Chaosas ir nepaklusimas nebus toleruojami. Nusižengimai bus ištirti. Prireikus risis galvos.“

E.Mnangagwa taip pat nepagailėjo griežtos kritikos protestams, kuriuos lydėjo riaušės ir plėšikavimas.

„Visi turi teisę protestuoti, bet tai nebuvo taikus protestas. Beprasmiškas smurtas ir ciniškas naikinimas; plėšikavimas policijos nuovadose; ginklų ir uniformų vogimas; kurstymas ir grasinimai smurtu, – tęsė jis. – Tai nebūdinga Zimbabvei.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų