Požeminių smūgių epicentras buvo maždaug už 45 km į pietvakarius nuo Rytų Javos provincijos miesto Malango.
„Agentūros duomenimis, žuvo šeši asmenys, o dar vienas buvo sužeistas“, – nurodė Nacionalinės nelaimių padarinių mažinimo agentūros atstovas Raditya Jati ir pridūrė, kad Rytų Javoje buvo evakuoti keli kaimai.
Lieka neaišku, ar aukų skaičius dar išaugs, bet agentūra po šio stipraus drebėjimo nepranešė apie jokius dingusiuosius.
Požeminių smūgių židinys glūdėjo palyginti giliai – 82 km gylyje. Seklesni drebėjimai paprastai padaro daugiau žalos nei gilesni.
Paskelbtuose nuotraukose iš nelaimės zonos matyti įgriuvusios vienos ligoninės lubos ir ant vietos parlamento grindų išsibarstę griuvėsiai Blitaro mieste, esančiame šalia Malango.
Požeminiai smūgiai „buvo gana stiprūs ir ilgai tęsėsi“, naujienų agentūrai AFP sakė Malango gyventoja Ida Magfiroh.
„Viskas siūbavo“, – pridūrė ji.
Indonezija, priklausanti vadinamajam Ramiojo vandenyno „ugnies žiedui“, kur susiduria tektoninės plokštės, dažnai patiria žemės drebėjimų ir ugnikalnių išsiveržimų.
2018 metais per 7,5 balo žemės drebėjimą ir jo sukeltą cunamį Palu uostamiestyje Sulavesio saloje žuvo arba dingo daugiau kaip 4,3 tūkst. žmonių.
2004 metų gruodžio 26-ąją katastrofinis 9,1 balo žemės drebėjimas smogė prie Sumatros salos krantų ir sukėlė milžinišką cunamį, regione pareikalavusį apie 220 tūkst. žmonių gyvybių, įskaitant apie 170 tūkst. žuvusių Indonezijoje. Ši gaivalinė nelaimė buvo viena pražūtingiausių iš iki šiol dokumentuotų.