Teheranas, kurį Vakarai įtaria kuriant branduolinį ginklą, pagrasino blokuoti naftos tranzitą Ormūzo sąsiauriu, jeigu Vakarų šalys įves sankcijas Irano naftos pirkimui. Teheranas įsitikinęs, kad tokiu būdu pavyks uždaryti Ormūzo sąsiaurį ir sustabdyti naftos tiekimą iš kitų Persijos įlankos šalių.
Dideli kariniai mokymai
Ketvirtadienį Irano žiniasklaida pranešė, kad į didžiulių karinių pratybų jūroje zoną (jas ši Islamo valstybė pradėjo dar gruodžio 24 d.) įplaukė JAV karinė flotilė, kurios smaigalyje – lėktuvnešis „John C. Stennis“.
Šią laivų grupę pastebėjo Irano žvalgybos lėktuvas. Žvalgyba toliau stebi JAV laivų judėjimą į pietus.
Irano karinių jūros pajėgų atstovas Mahmudas Musavis pareiškė, kad ši šalis pasirengusi „atremti pažeidėjus, kurie nesilaiko karinių mokymų saugumo perimetro“. Ir pasiūlė „užsienio šalies pajėgoms rimtai reaguoti į perspėjimus“. Antraip teks imtis atsakomųjų veiksmų.
Tuo pat metu JAV karinio jūrų laivyno atstovai pareiškė, kad neatsisakys aktyvių veiksmų šiame problemiškame regione ir neleis Iranui destabilizuoti situacijos.
„Reuters“ pabrėžia, kad visas Irano karinis laivynas negalėtų prilygti minėtai laivų flotilei, kurioje – ne mažiau nei 20 laivų ir 15 tūkst. kariškių. Tad griežtą Irano retoriką, anot britų, galima laikyti tik tuščiažodžiavimu. Tačiau Rusija jau ruošiasi karui Irane ir Kremliuje kuria strategijas. Kremliaus nuomone, JAV tik prisidengia „branduolinio ginklo“ klausimu, o iš tikrųjų nori tiesiog nuversti valdžios režimą.